За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінгу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10 % – регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % – частково піддаються знущанню з боку однокласників; 26 % – батьків вважають своїх дітей жертвами булінгу. Значну частину свого життя дитина проводить у школі. Тут вона не лише отримує нові знання, а й спілкується з однокласниками, вчителями. Як вирішувати конфлікти, які бувають види та наслідки конфліктів і як навчитися уникати їх, можна дізнатися на тренінгах, що їх проводять на уроках основ здоров’я або у старшій школі на виховних годинах.
Саме через актуальність вище наведеної теми 28.02.2018 року відбулась зустріч Березівської районної філії ООЦЗ спільно з Березівським бюро правової допомоги та учнів Маринівської ЗОШ. Під час заходу з дітьми обговорювалися такі питання, що таке булінг?, що робити якщо ваша дитина стала жертвою булінгу?, що робити якщо ви стали свідком булінгу?.
Спеціаліст Березівської філії ООЦЗ Панасенко Катерина спільно з психологом Маринівської ЗОШ Мельник Наталією провели з дітьми тренінг «Запобігання та розв’язання конфліктів». Під час заходу учні демонстрували уміння використовувати різні стратегії ведення переговорів і розв’язання конфліктів, називали стилі поведінки в конфлікті, наводили приклади ситуацій, у яких рекомендовано використовувати той чи той стиль розв’язання конфлікту. Адже вміння керувати власними емоціями допоможе в подоланні майбутніх конфліктних ситуаціях.
- Всі ми різні та кожен має право на вияв власної індивідуальності! – такими словами був закінчений такій важливий та актуальний захід в Маринівській ЗОШ.