У будь-якому суспільстві завжди поважали і цінували "того, хто вміє гравірувати" – так перекладається тюркське слово "ювелір". Як же потрапити в цю касту професіоналів, і наскільки це ремесло затребуване в наш час? Якими талантами, навичками і вміннями повинен володіти сучасний фахівець по роботі з дорогоцінними металами і камінням?
Одеський міський центр зайнятості 31 січня запросив учнів ОЗОШ № 65 і № 80 на презентацію професії до Одеської Академії ювелірного мистецтва з нагоди міжнародного Дня ювеліра.
Фахівці служби зайнятості розповіли, що професія ювеліра відноситься як до типу «Людина – Художній образ», оскільки орієнтована на творчу діяльність, створення, проектування, моделювання художніх виробів, так і до типу «Людина – Техніка», адже пов'язана з експлуатацією технічних пристроїв.
Директор академії Станіслав Зеленков розповів, що Академія випускає два типи фахівців – ювелір-дизайнер і ювелір-закріпник. Навчальний процес проходить в спеціально обладнаних майстернях з ювелірними верстаками. У робочому арсеналі у майбутніх майстрів – напилки, лобзики, штихеля, карбівки, лупи, паяльники, бормашина. Одним словом, справжній ювелір – це мікрослюсар і дизайнер в одному флаконі.
Станіслав Зеленков наголосив: «Ювеліри не мають проблем з працевлаштуванням, адже ця професія - одна з найбільш затребуваних в Одесі». Можливо, річ у тому, що, на відміну від юристів і економістів, золотих справ майстрів у нас випускають маленькими «порціями» – до 30 осіб на рік.
В спеціально обладнаній ювелірними верстаками майстерні пройшов майстер-клас, де учні побачили весь процес мистецтва обробки металів і каменів від плавки металу до шліфування каменів і полірування готових виробів.