Що змушує нас змінювати роботу, професійну діяльність? Можливо, це складна ситуація на виробництві, тобто скорочення або модернізація виробництва. А можливо нас спонукають сімейні обставини чи стан здоров’я. Та може статись що робота, якою займались тривалий проміжок часу перестала приносити задоволення. Є бажання зайнятись новою справою, можливо саме тією, про яку мріяли ще в дитинстві.

Напевно, в житті кожної людини трапляється схожа ситуація, яка змушує щось змінювати у своєму житті.

Зміна професії або спеціальності, оновлення та вдосконалення вже набутих знань та умінь – все це підвищує наш професійний рівень, робить нас впевненими в собі та дає змогу почувати себе потрібними.

Та як зорієнтуватись у сучасному інформаційному просторі та обрати потрібний напрямок та форму навчання?

Існують різні способи йти шляхом навчання. Можна опанувати професію чи спеціальність в навчальних закладах. На це потрібен час, кошти. А можливо займатися самоосвітою.

За таких обставин нам може стати у нагоді навчання в форматі онлайн. Сьогодні існує можливість приєднатись до навчальних онлайн платформ, які набувають певної популярності у слухачів через доступність та мобільність. Так для прикладу Освітній портал Державної служби зайнятості (https://skills.dcz.gov.ua/), Дія. Цифрова освіта (https://osvita.diia.gov.ua/), Прометеус (https://prometheus.org.ua/), Coursera (https://www.coursera.org/).

Обираючи навчання на онлайн платформах, ми зможемо оновити свої знання у професії, опанувати нову професійну діяльність чи отримати додаткові навички для саморозвитку.

А можливо, нам потрібно спілкування в процесі навчання, обмін думками та набутим досвідом та практичні заняття. За таких обставин нам потрібно обрати навчальний заклад, де ми зможемо отримати бажані знання.

Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості пропонує навчання за 32 робітничими професіями, що мають попит на ринку праці та готовий прийняти на навчання всіх охочих.

Та може статись, що ви відчуваєте потребу у оновленні своїх знань та навичок, оскільки професійне навчання вже давно позаду, а вам - за 45. 

Підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці, якщо вам 45 плюс, можливо за допомогою ваучера. Він дасть можливість за кошти Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття підвищити свій рівень освіти або кваліфікацію за професією або спеціальністю.

А можливо ви кухар, маєте досвід роботи за цією професією, але не маєте відповідного диплому? Вам не доведеться знову сідати за парту навчального закладу. Підтвердити результат свого професійного досвіду або результат неформального навчання за професією «кухар» та отримати відповідний диплом можливо також в Одеському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Детальну інформацію щодо навчання в Одеському центрі професійно-технічної освіти отримайте на офіційному сайті за посиланням (http://profcentre.odessa.ua/).

Отже, напрямок обрали. Тепер переходимо до дій.

Щоб отримати допомогу у виборі професії чи напрямку навчання, реєстрації на навчальних онлайн платформах та допомогу у працевлаштуванні після навчання можна звернутись до найближчого центру зайнятості.

Інформацію про послуги служби зайнятості можна отримати на офіційному сайті за посиланням (https://www.dcz.gov.ua/).

Шлях до реалізації мрій та шлях до успіху не завжди буває простим, але завжди цікавим і корисним. Тому ніколи не зупиняйтесь і неодмінно отримаєте бажаний результат.

Для прикладу, у поточному році, не дивлячись на карантин, професійне навчання за сприяння служби зайнятості пройшли 3,2 тис. безробітних, з них понад 80% знайшли роботу.