На семінарі для безробітних «Ризики нелегальної трудової міграції» була порушена тема працевлаштування за кордоном. Адже, не секрет, що працездатне населення має можливість влаштуватися на роботу не тільки в Україні, а й за ї межами. Проте лише незначна частина українських громадян працює за кордоном на законних підставах

Спеціаліст Роздільнянської районної філії Світлана Канюс ознайомила учасників із законодавчою базою щодо працевлаштування за кордоном, надала корисні рекомендації тим, хто має на меті поїхати працювати за кордон. Вона акцентувала увагу на дуже важливих речах, а саме:  для легальної роботи за кордоном треба мати закордонний паспорт, відповідну робочу візу, трудову угоду із закордонним роботодавцем та дозвіл на роботу в країні призначення. Трудовий договір має бути складений мовою, яку особа розуміє, та містити повну інформацію про обов’язки, робочий графік, розмір заробітної плати тощо. Трудова дільність за туристичною та гостьовою візою є порушення закону. 

Слушними стали поради щодо правил безпечної подорожі:  слід детально перевірити інформацію про майбутнє місце перебування, умови роботи, закони місцевості, де планується перебування, дізнатися контакти посольства України та організацій, що надають допомогу мігрантам. Довіряти свої документи можна лише працівникам прикордонної служби чи поліції. Необхідно залишити рідним копії всіх своїх документів та повідомити місце перебування,  підтримуючи постійний контакт.

Наприкінці заходу спеціаліст Роздільнянської філії зауважила, що громадяни України повинні усвідомлювати, що, працюючи нелегально за кордоном, по-перше, порушують закон, по-друге, нелегальні працівники беззахисні перед зловживанням з боку роботодавців та повністю від них залежні, по-третє, працюючи нелегально, працівник не може належним чином захистити свої права на нормальні умови роботи та проживання, на відпочинок, на виплати в разі втрати працездатності.