Наприкінці січня майстри коштовних прикрас святкують Міжнародний день ювеліра. Це ремесло досить давнє і сягає своїм корінням далеко в минуле. Ще в кам’яному віці люди виготовляли біжутерію з кликів та кісток тварин, просвердленого каміння. Давайте спробуємо розібратися в тонкощах ювелірної праці.

Сьогодні професію ювеліра вважають досить престижною і творчою. Хоча вона більше схожа на звичайну роботу на заводі.

До різновидів професії відносяться: гравер (нанесення написів на виріб), модельєр (виготовлення ексклюзивних прикрас), дизайнер ювелірних прикрас.

Ювелірні прикраси – це вироби з дорогоцінних металів, а їх за Законом України всього 8: золото, срібло, платина, паладій, родій, рутеній, іридій і осмій. Майстри працюють переважно з першими п’ятьма. Перший діамант в Україні був виготовлений 15 серпня 1969 на заводі «Кристал».

Здається, що ювеліри – виключно художники, але це не зовсім так. Аби оволодіти цією професією, потрібно добре знати математику та хімію. Також у золотих справ майстра має бути відмінний зір. До того ж люди цієї професії перед тим, як вступати у профільний навчальний заклад, перевіряються у нарколога і психіатра. Це необхідно для того, аби упевнитися в тому, що людина адекватна і здорова, бо сировина для роботи дорога і потребує відповідного ставлення.

Найчастіше, дівчині складніше, ніж хлопцю, знайти роботу в ювелірній сфері. У навчальних закладах учнів дівчат-ювелірів – одна третина. Але самі майстри визнають, що вироби жіночими руками виходять ніжніше. Юначки більш посидющі, а це важливо для кропіткої роботи.

Фахівці з найму персоналу стверджують, що сьогодні ювелір - одна з найбільш затребуваних професій в Одесі. Виявляється, коли всюди криза і нестабільність, попит на працю золотих справ майстрів тільки зростає. Це закономірність, виведена деякими вченими в минулому столітті: чим гірше йдуть справи в економіці, тим охоче люди вкладають гроші у скарби. Ювелірні прикраси відносяться саме до таких цінностей.

Практика приватного навчання застосовувалася в Одесі аж до 2004 року, поки в місті не відкрився навчально-виробничий центр «Академія ювелірного мистецтва». Академія є недержавною установою, але її випускники отримують дипломи державного зразка.

У наші дні у вітчизняних ювелірів немає проблем із працевлаштуванням – приватних ювелірних фабрик в Україні предостатньо. Це підтверджує і статистика центру зайнятості, яка свідчить про те, що ювеліри не стоять на обліку в пошуках підходящої вакансії. Деякі кажуть що ювелір - вимираюча професія, мовляв, скоро все буде механізовано. Це цілковита нісенітниця, адже в ювелірному мистецтві завжди цінувався і буде цінуватися ручна праця.

Професія ювеліра необхідна людському суспільству. Талановиті майстри створюють принципово новий світ, дарують нам естетичну насолоду і приємні хвилини загальної уваги.

Якщо у Вас виникло бажання більше дізнатись про професію ювеліра чи можливість організувати власний бізнес з цього напрямку, звертайтесь до служби зайнятості. Послуги служби зайнятості безкоштовні.