8 жовтня в Україні відзначають День юриста.

Юрист - це професіонал, який стоїть на сторожі закону, відмінно розбирається в правовій документації, захищає інтереси громадян, які звернулися до нього за допомогою.

Професія юриста по праву вважається однією з найдревніших і найшановніших. Принципи, які сьогодні лежать в основі права будь-якої демократичної країни, знаходили своє віддзеркалення навіть ще у давньогрецькій міфології: над тими, хто посмів робити замах на засади громадського порядку, богині закону Евномія і помсти Немезіда вершили суд. Сьогодні - це прямий обов'язок юристів різних спеціальностей. Адвокати і юрисконсульти, прокурори і нотаріуси, судді і слідчі забезпечують виконання законів і підзаконних актів, а також гарантують невідворотність покарання в разі їх недотримання.

Першими професійними юристами були члени Колегії понтифіків у Древньому Римі. Саме вони заклали основи правового регулювання суспільного життя, створили велику базу прецедентів. Лише декілька століть після юриспруденція сформувалася як наука.

Щоб дійсно досягти успіху та стати затребуваним, професійний законник повинен мати особливі характер і склад розуму; необхідно постійно вчитися, бути відповідальним, стресостійким, вміти працювати з людьми і вселяти довіру, бути психологом, цілеспрямованим і наполегливим, постійно працювати над своїм іміджем.

Неможливо уявити собі сучасне життя без юристів. Саме вони допомагають розібратися в тонкощах правових процедур. Окрім роботи в правоохоронних органах, судових інстанціях, учбових закладах, юристи прямують у сферу охорони авторських прав, аналізу стану ринку на предмет недобросовісної конкуренції і т.д.

Юрист може працювати на державній службі, в приватній компанії або ж як самозайнята особа.

Щоб отримати хорошу посаду і заробляти гідно, важливо отримати диплом про вищу юридичну освіту.

Професія юриста – це величезний рівень відповідальності. В руках фахівця - долі людей, підприємств і навіть держав.

Для отримання відповіді на питання: «Ким я можу бути?», можна пройти профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/), яке допоможе краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії. В разі потреби у консультації, фахівці служби зайнятості нададуть її у будь-якому центрі зайнятості.