Якщо ви замислюєтеся над зміною роботи - це чудово! Психологи радять міняти роботу кожні 5-7 років.

Зміна роботи може бути одночасно і радістю, і стресом, особливо якщо ви давно не виходили на ринок праці, звикли до певного порядку речей і корпоративної культури своєї компанії. Ми рідко готові до різких змін обстановки, а тут ще й потрібно заново доводити, що ви чогось варті.

Для рекрутера співробітник з великим стажем на одному місці роботи, звичайно, привабливіший, ніж літун з цілим переліком роботодавців. Але HR-фахівці прекрасно розуміють, що людина може так і не змиритися з відмінностями нового роботодавця, просто не втримається на новому місці, тому ставляться до подібних кандидатів насторожено.

Проте, якщо ви почали переглядати вакансії, змахніть пил зі свого резюме, озбройтесь порадами і вперед.

Проаналізуйте ситуацію

Перш за все треба запитати у самого себе: чи продовжую я працювати в цій компанії, тому що є драйв, чи за інерцією. І якщо зрозумієте, що в компанії вас не тримає нічого, крім звички, значить, настав момент замислитися пошуком.

Пошукайте можливості для розвитку всередині компанії

Якщо залишати роботу, не хочеться використовуйте накопичені знання і налагоджені контакти всередині компанії для кар'єрного і професійного зростання. Спробуйте підключитися до великих проектів, прийміть участь в програмах розвитку співробітників.

Розширяйте кругозір

Перебуваючи в рамках однієї компанії, однієї ролі або одного процесу на протязі довгого часу, ми часто перестаємо дивитися за їх межі, цікавитися тенденціями, пробувати нове і поступово починаємо відставати. Не зациклюйтеся на інструментах, які використовує ваша компанія, дивіться ширше.

Розвивайте мережу професійних контактів

Довга робота на одному місці призводить до стабільного кола спілкування, що непогано, але для його розширення, в нього потрібно інвестувати. Знайомтеся з колегами з інших компаній, відвідуйте професійні заходи, виступайте спікером на галузевих конференціях, обмінюйтеся досвідом в соціальних мережах.

Вивчіть ринок

Ринок змінюється швидко, а знання про нього застарівають, якщо регулярно їх не оновлювати. Присвячуйте час дослідження ситуації, переглядайте, які відкриваються позиції, які люди, навички і знання потрібні ринку, що відбувається у конкурентів.

Попрактикуйтесь в інтерв'ю

Мабуть, найважливіше для успішної зміни роботи - хороша самопрезентація і підготовка до інтерв'ю. Попросіть одного або іншого близької людини провести співбесіду. Через кілька спроб, коли ви вдосталь насмієтеся, зосередьтеся і спробуйте уявити, що ви на реальному інтерв'ю.

Найкраще практикуватися з популярними запитаннями, а також не забудьте вивчити інформацію про компанію, на вакансії якої ви претендуєте.

Використовуйте козирі

Якщо протягом усього терміну роботи в одній організації ви виконали серйозний кар'єрний шлях, отримували підвищення, розширювали коло завдань, то і складайте резюме так, щоб рекрутери могли легко простежити ваш ріст і розвиток.

Посада та обов'язки не змінювалися? Не біда! Постарайтеся вказати всі важливі етапи, пов'язані з підвищенням кваліфікації, отриманням додаткової освіти, розвитком в інших областях, близьких до професійних, підкресліть, що ви не сиділи на місці.

Коль і тут немає особливих зачіпок, то робіть ставку на великий досвід і лояльність до роботодавця. Якщо ви не змінюєте спеціальність, то, швидше за все, хапайте нові правила на льоту, не наробіть дурних помилок і зможете відразу виконувати свою роботу швидко і якісно, ще й новачків навчати. І з таким лояльним співробітником новий роботодавець може не хвилюватися про те, що вам скоро доведеться шукати заміну.

Якщо у вас є сумніви або брак знань з вектору руху, Державна служба зайнятості може посприяти у цьому.

З 2019 року у службі зайнятості запроваджено інститут кар’єрного радника, щоб надавати громадянам послуги за індивідуальним підходом та сприяти у працевлаштуванні та розвитку кар’єри.