Статистика називає 54% користувачів – роботодавців, які заходять на сайти з пошуку працівників за розміщеними там резюме, за допомогою телефону. А отже, необхідно зробити своє резюме таким, щоб воно запам’ятовувалося й добре виглядало як на екрані комп’ютера, так і на смартфоні.

Що стосується заголовка, в якому ви вказуєте бажану посаду, так і опису досвіду роботи – вони повинні подаватися у стислій формі. Не пишіть кілька варіантів професій, на які ви претендуєте, навіть якщо вони із суміжної галузі.

Спершу на екрані має відобразитися ім’я та прізвище, бажана посада, контактні дані та фотографія.

На фотографії, яку ви подаєте, має бути добре видно ваше обличчя без наближення. Тож обирайте ті фото, на яких ви крупним планом.

Ще один маленький лайфхак: зробіть фотографію квадратною. Це допоможе органічно організувати елементи заголовків і через неї не буде утворюватися порожній простір.

Розбийте всю інформацію на блоки й оформіть її в списки. Відформатуйте їх так, щоб на аркуші вони розмістилися в дві колонки. Кожне нове місце роботи виділяйте підзаголовком і пунктами, розкажіть про вашу діяльність. Так при наближенні на екрані ваш текст не попливе, а роботодавцю буде зручно читати про ваші досягнення.

Спробуйте використовувати замість слів телефон, електронна пошта - графічні елементи та іконки, використовувайте розділові лінії між блоками, щоб було зрозуміло, де кінець, а де початок. Рівень володіння мовою або інструментами також можна зобразити графічно за допомогою шкал.

Якщо ви ідеально володієте англійською, поставте собі 5 з 5, а якщо не так впевнено, то зафарбуйте 4 зірочки або кружечки з 5.

Такі графіки будуть більш інформативними, ніж словосполучення «володію на середньому рівні».

Краще не використовувати розмір шрифту для основного тексту не менше, ніж 12 або 14. Не варто зменшувати шрифт і намагатися написати все-все про себе, краще подайте найцікавіші віхи своєї трудової діяльності, а про решту розповісте на співбесіді.

Щодо розміру шрифту для основного тексту, чим сильніше доведеться збільшувати файл той частіше будуть розриватися речення та падатиме швидкість читання у рекрутера. Навряд чи у нього є час читати послівно про вашу стресостійкість і комунікабельність, а таким чином ви якраз покажете HR-фахівцю, що з розумінням ставитеся до його завантаженості.

Якщо ви потребуєте допомоги у підготовці резюме та додаткових знань щодо пошуку роботи, фахівці служби зайнятості вам допоможуть. Також скористайтесь інформацією про послуги служби зайнятості офіційного сайту ДСЗ за посиланням (https://www.dcz.gov.ua/). ІнформаціЇ про вакансії, розміщені на сайті Державної служби зайнятості ви знайдете за посиланням: https://ode.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy.