Питання пошуку нової роботи хвилює багатьох. Але зовсім не кожен володіє арсеналом інструментів у такій важливій справі! В більшості випадків люди вчаться на власному досвіді.

Сьогодні є чимало інформації з цього приводу, але багато хто з нас постійно припускається одних і тих самих помилок.

Ось деякі з них.

  • Категоричне небажання читати об’яви про вакансії, мотивуючи думкою про те, що це рекламна компанія підприємств.

Звідки ж тоді дізнаватись інформацію щодо вільних робочих місць?

  • Мало хто розглядає можливість подати власну об’яву про те, чим ви можете бути корисним роботодавцеві або розмістити власне міні-резюме.

Відсутність самореклами в рази зменшує ваші шанси!

  • Надіслали 2-3 резюме роботодавцям і вважаєте, що зробили велику роботу?

Ви дуже помиляєтесь.

Отже, розглянемо декілька порад щодо пошуку роботи!

Пошук роботи через знайомих та родичів.

Чимало шукачів знаходять роботу саме цим способом. Важливо щоб знайомий, який погодився вам допомогти, мав хоча б коротку інформацію про ваш професійний досвід, тобто ваше резюме.

Об’яви про вакансії в газетах.

Щодня в газетах друкується чимало різних пропозицій роботи. Важливо тільки щоб інформація була досить новою та актуальною. Далі справа за вами – телефонуйте та домовляйтесь про зустріч!

Власна публікація в газету.

Вміння рекламувати та пропонувати свої напрацювання роботодавцеві дуже важливі у пошуку роботи. Розміщення в газеті міні-резюме та пропозиції власної робочої сили і є частиною пошуку роботи і самореклами.

Кадрові агентства.

На сучасному ринку праці дуже велика кількість посередників у працевлаштуванні. Та зовсім не всі з них зарекомендували себе порядними партнерами у пошуку роботи. Тому треба користуватись перевіреними агентствами, які мають позитивні відгуки клієнтів та зацікавлені у вашому успіху.

Пошук роботи через мережу Internet.

Сьогодні існує чимала кількість сайтів з пошуку роботу та реклами щодо актуальних вакансій у соціальних мережах. Треба тільки правильно цим користуватись. Перегляд вільних вакансій не дає багато результатів.

Складіть резюме на популярних сайтах з пошуку роботи та постійно його оновлюйте. Доповнюйте новою актуальною інформацією про ваш досвід та навички. Але ж не забувайте регулярно відповідати на повідомлення та телефонні дзвінки роботодавців.

Пряме звернення до роботодавця.

Ця порада стосується тих шукачів, які вже мають певні напрацювання та точно знають в якій саме компанії чи корпорації хочуть працювати та реалізовувати себе.

Якщо ви обрали саме цей варіант, то рекомендуємо ретельно підготуватись. Зберіть якнайбільше інформації про компанію її напрацювання. Зацікавте роботодавця креативним та цікавим резюме, надішліть лист-звернення з інформацією про те, чого саме ви хотіли б працювати в даній компанії та чим можете бути корисним.

Державна служба зайнятості України.

Чимало послуг служби зайнятості стануть у нагоді шукачеві роботи. Тут ви зможете ознайомитись з великою базою даних про актуальні вакансії в Україні, отримаєте поради у пошуку роботи, матимете можливість отримати нову професію або підвищити кваліфікацію, відкрити власну справу та фінансову підтримку. Станом на 1 серпня 2020 року Одеська обласна служба зайнятості налічує в арсеналі більше 3 тисячі вакансій та близько 15 тисяч працевлаштованих громадян.

Інформацію про послуги служби зайнятості можна отримати на офіційному сайті за посиланням (https://www.dcz.gov.ua/). Інформацію про вакансії, розміщені на сайті Державної служби зайнятості ви знайдете за посиланням: https://ode.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy.

Детальну інформацію щодо навчання в Одеському центрі професійно-технічної освіти отримайте на офіційному сайті за посиланням (http://profcentre.odessa.ua/).