Пошук роботи здається справою нелегкою та кропіткою: допоки не з’ясовується, що для досягнення мети потрібно розкласти все по полицях. Ми склали простий та зрозумілий алгоритм, що включає 10 кроків. З його допомогою ви навчитеся ефективно шукати роботу – відбирати достойні вакансії, адаптувати під них резюме, писати супровідні листи – і отримаєте, нарешті, не просто будь-яку роботу, а роботу, на яку цілком заслуговуєте: з гарними умовами та гідною заробітною платнею. Готові? Тоді пристебніть ремені – і поїхали!

1. Відкиньте всі сумніви, страхи і повірте в себе. Часто ми втрачаємо масу можливостей, приймаючи рішення не відправляти резюме на вподобану вакансію, спираючись на суб'єктивне, надто критичне ставлення до себе. «Хто візьме в такому віці?» (Хоча безперечно існує проблема HR-івської пенсіофобіі, але ми вважаємо, що треба залишатися неухильними, і рано чи пізно цей стереотип зітреться), «У мене недостатньо досвіду», «Я хочу працювати, але чи впораюся я з таким навантаженням?», «Спробуй знайди хорошу роботу з маленькою дитиною» і т.п. Знайоме? Значить міняйте підхід! Оптимізм, наполегливість і щире бажання працювати і заробляти - вагомі чинники в цій справі.

2. Визначте свої можливості і розгляньте всі варіанти зайнятості, де ви зможете успішно застосовувати свої знання і навички. Якщо вам не до душі робота на посаді рядового менеджера в банку (хоча ви вчилися на цю спеціальність довгих 5 років), і ви все життя любили готувати, чому б не змінити сферу діяльності, закінчити кулінарні курси і влаштуватися кухарем в престижному ресторані або підробляти домашньої випічкою тортів і капкейков на удаленке, що зараз так популярно і поширене в соцмережах серед домогосподарок?

3. Грамотне резюме. Ще до моменту очної співбесіди роботодавець просить вислати резюме в електронній формі. Навіть якщо ви ніколи його не складали, існує багато сервісів, за допомогою яких це можна зробити швидко і легко за розробленим шаблоном: GoogleDocs, готові інтерактивні форми на майданчиках працевлаштування та ін. Крім персональних даних та освіти роботодавця цікавить ваш досвід роботи, професійні скіли, досягнення, сильні і слабкі сторони. Якщо ви студент або підліток без досвіду роботи, чоловік або жінка пенсійного віку, робіть акцент на ваших уміннях і перевагах. Якщо вашому теперішньому бажанням змінити роботу передує велика кількість «job jumps» (переходів з місця на місце), в деяких випадках потрібно докласти максимум зусиль, щоб переконати роботодавця у вашій стійкості, визначеності і готовності працювати. Акцентуйте увагу на курсах пере- або підвищення кваліфікації - не виключено, що якісь треба буде пройти. На Покупоні зібрані кращі акції за освітою зі знижкою в самих різних сферах - вибирайте.

Молодь часто підшукує просту роботу з частковою зайнятістю або тимчасову підробіток (офіціантом, кур'єром, мерчендайзером, фрілансером, майстром в сфері б'юті і т.д.), де велику роль відіграють практичні навички, ніж червоний диплом і багаторічний стаж. Шукачі роботи більш зрілому віці можуть знайти роботу нянею, домробітницею, гувернанткою, продавцем, фотографом, косметологом і т.д. Заручіться позитивними рекомендаціями і відгуками своїх клієнтів, грамотним портфоліо робіт - це буде навіть більш красномовно, ніж резюме, або послужить наочним доповненням до нього. Де і як знайти таку роботу без посередників ми розповімо трохи нижче.

4. Супровідний лист. Не відправляйте резюме наосліп, особливо якщо претендуєте на роботу в престижній компанії або на солідну посаду. Буквально пару ключових слів про себе, ніж ви можете бути корисні компанії, з якої посади готові почати (якщо ви початківець без досвіду), і чому саме в цій компанії хочете працювати. І додайте сюди щіпку позитивних емоцій, гумору і креативу

5. Розширте кордону пошуку вакансій. Якщо ви до цих пір керуєтеся тільки журналами типу «Пропоную роботу» і оголошеннями на стовпах «Срочно требуются !!!», ви втрачаєте масу реальних можливостей знайти хорошу роботу.