Що робити, якщо у вас мало досвіду, а роботодавець помічає більш привабливих кандидатів? Навчіться виділятися, радять психологи.

Ось кілька порад, які допоможуть вам довести свою профпридатність.

Не привертайте увагу до недоліків навичок та досвіду. Ваше завдання - не  переконати роботодавця дати вам шанс, а переконати його у висновках, що саме ви підходите йому. Потрібно перерахувати ті навички, які у вас є, і розповісти, як ви можете принести користь компанії. Пояснюйте, які навички з колишніх місць роботи допоможуть вам на новій роботі, і підкреслюйте, як ваш ентузіазм допоможе вам досягти успіху.

Продемонструйте, що саме вас відрізняє від інших. Неважливо, з якої професії ви переходите і в яку – у вас точно є навички, які знадобляться на новому місці. Важливо продемонструвати ваші додаткові навички. Не потрібно відмовлятися від свого минулого досвіду: знайдіть спосіб показати, як цей досвід робить вас унікальним кандидатом і допоможе в новій роботі. Якщо ви пропрацювали два роки в якійсь галузі, значить, ви вже можете поділитися досвідом, отриманим в цій галузі.

Ризикніть. Щоб роботодавець вибрав саме вас з натовпу кандидатів. Ви можете виділитися і по-іншому: наприклад, разом зі своєю заявкою надішліть пропозицію з впровадження якогось проекту або прикладіть до свого онлайн-профайлу зразки своїх робіт. Так ви підкажете, що заслуговуєте додаткової уваги, а може, і співбесіди.

Не схибте! Ви не можете дозволити собі будь-яких помилок, аби ваше резюме не опинилося в самому низу. Це означає: вчасно дякувати всім, нагадувати про себе регулярно (але не настирливо), вичитувати резюме та супровідні листи десять разів перед їх відправкою.

Такі поради можуть здатися для вас дрібницями, які не мають особливого значення, але навіть такі дрібниці можуть легко викреслити вас зі списку кандидатів. Якщо ж ви доведете свою придатність в резюме та інших матеріалах, ваші шанси на співбесіду набагато вищі, а тоді ви можете продемонструвати, як добре підходите компанії і як ви зацікавлені в роботі особисто. Це переконає роботодавця дати вам шанс.

Отже, якщо ви бажаєте навчитися бути успішним, правильно презентувати себе як працівника, грамотно складати резюме та інше, зверніться до служби зайнятості. Цим та іншим навичкам вас навчать на спеціалізованих семінарах.

Довідково: протягом січня-лютого 2021 року Одеською обласною службою зайнятості проведено 380 семінарів за темою «Підготовка до співбесіди з роботодавцем», у яких взяли участь понад 3,0 тис. шукачів роботи.