Резюме – це візитівка пошукача роботи. Перше знайомство з претендентом на посаду відбувається завдяки цьому документу. Рекрутеру важливо побачити перед собою реальну людину, а не безликий текст.

Візуальне сприйняття дозволяє краще запам’ятовувати інформацію. Після великої кількості співбесід резюме з фотографією допоможе роботодавцю пригадати хід бесіди.

Існує низка вакансій, де презентабельна зовнішність відіграє не останню роль. Йдеться про співробітників, до чиїх обов’язків входить спілкування з клієнтами і партнерами, публічні виступи, участь у конференціях. У цьому випадку фото може підказати рекрутеру, що саме ця людина може стати «обличчям компанії».

Наявність фотографії в резюме не є стовідсотковою гарантією успіху. Спеціалісти з персоналу згодні щодо того, що досвід, знання і професійні якості мають більше значення, ніж правильні риси обличчя. Проте вдало вибране фото може привабити увагу до вашого резюме і виділити вас серед сотні інших пошукачів. Вибираючи фотографію, дотримуйтесь кількох простих правил.

Публікуйте актуальне фото. Ваша зачіска й колір волосся на знімку повинні відповідати останнім змінам у зовнішності. Під час зустрічі на співбесіді рекрутер повинен вас упізнати. З тієї ж причини не варто захоплюватися графічними редакторами.

Обирайте якісні фотографії. Зображення повинне бути чітким і якісним. Неприпустимо розміщувати засвічену або розмиту фотографію. Також має значення розмір фотографії. Не варто додавати зображення на цілу сторінку. У той же час, фото повинно бути досить великим, щоб його можна було роздивитися.

Зробіть акцент на обличчі. Відмовтесь від фотографії у повен зріст. Не найвдаліший варіант — і шаблонне фото на паспорт. Абсолютно неприйнятними є ракурс зі спини і поза лежачи. Краще віддати перевагу знімку в півоберта. Дуже приємне враження справляє стримана посмішка.

Дотримуйтесь ділового стилю. Головним об’єктом на фото є ви, і вся увага рекрутера зосереджена на вас. Обираючи стиль, враховуйте посаду, на яку ви претендуєте. Наприклад, для топ-менеджера оптимальним варіантом є строгий діловий костюм. А для лікаря припустимо бути в білому халаті. Одяг не повинен виглядати виклично, віддайте перевагу пастельним тонам. Уникайте відвертого вбрання і не зловживайте аксесуарами. Моветоном вважається фото у сонцезахисних окулярах. Жінкам слід звернути увагу на макіяж і зачіску. Make-up повинен бути неяскравим, денним, волосся підібране або охайно зачесане. Обираючи дрес-код для фото, уявіть, що ви вже йдете на співбесіду.

Зверніть увагу на фон і обстановку . Місце зйомки може багато розповісти про людину, про його діяльність, інтереси й захоплення. Ваше завдання — справити гарне враження, а не розповісти всю інформацію про себе завдяки фотографії. Неприйнятними є фото на пляжі, за святковим столом, у ресторані тощо. Такі світлини краще залишити для домашнього перегляду. У кадрі слід уникати сторонніх людей та предметів. Не варто розміщувати фото друзів із коментарем «я третій зліва». Також недоречними будуть весільні фотографії, знімки з домашніми тваринами або з автомобілем.

На сайтах відомих компаній, як правило, є розділ «Наші співробітники». Не полінуйтеся зайти на корпоративну сторінку. Окрім іншої корисної інформації про потенційного роботодавця, ви зможете побачити кілька прикладів хороших ділових портретів.