Самопрезентація на співбесіді, або що розповісти про себе роботодавцю, - такі актуальні теми для 16 безробітних, сьогодні обговорювали в Одеському міському центрі зайнятості під час семінару-тренінгу з технік пошуку роботи. Фахівець Наталія Орлова детально розповіла про те, як необхідно підготуватися до співбесіди, та якою саме повинна бути розповідь про себе.

Присутні розглянули приблизну структуру змісту самопрезентації, яка складається із загальних відомостей, відомостей про освіту та досвід роботи. Фахівець наголосила, що обов’язково потрібно розповісти роботодавцю про свої сильні сторони, досягнення та захопленість професією. Це важливий блок трудової біографії, адже він підкреслює чим претендент може бути корисним як майбутній працівник, яких результатів зможе досягти, і, зрештою, чому вигідно взяти на роботу саме цього кандидата.

Як відзначила Наталія Орлова, в ідеалі – розповідь за формою повинна бути коротким, але змістовним витягом із резюме. Оптимальний час для розповіді має бути не більше 4-х хвилин. Під час жвавого обговорення учасники заходу дійшли висновку, що підготувати відповіді на усі непередбачувані питання не можна, проте міні-презентацію з найпоширеніших запитань у силах підготувати кожен, хто збирається йти на співбесіду.