Мине ще декілька місяців, і випускники навчальних закладів будуть шукати роботу. Сьогодні молодим фахівцям знайти роботу непросто. Тим більше, якщо немає досвіду роботи і вони лише збираються осягнути всю красу трудових буднів.

Тож як знайти роботу випускникам навчального закладу?

Про роботу варто замислюватися раніше - коли ви ще студент. Тут дуже важливо з розумом підійти до питання про своє перше працевлаштування.

З чого почати? Спочатку оберіть вид діяльності. Не женіться за престижністю або красивою назвою посади. Якщо ви студент без досвіду, обирайте роботу в галузі, суміжній з вашою майбутньою професією, і вже до кінця навчання вам буде що написати в резюме. Якщо ви закінчили виш, визначтеся, чи хочете ви працювати за своєю спеціальністю або вам до душі інший вид діяльності. Пам'ятайте: робота, виконана з душею, відрізняється від сухої і механічної, і досягти кар'єрних висот можна лише за умови, якщо будете працювати із задоволенням.

Та й роботодавець, в першу чергу, зацікавлений в співробітниках з мотивацією, бажанням працювати і удосконалювати свої знання і здібності, навіть, якщо немає досвіду. Він вас і навчить. Головне – бути ініціативним.

Отже, вибирайте сферу діяльності і вперед!

Куди ж беруть без досвіду роботи?

У кожної молодої людини є мрії про професійну реалізацію і кар'єрне зростання – це свідчить про цілеспрямованість. Але просування до хорошої посади вимагає старанної роботи. Ніхто за часів жорсткої конкуренції на ринку праці не перестрибує по десять рівнів кар'єрних сходів відразу. Лише роботою над собою можна досягти кар'єрних висот.

Ваша завзятість обов'язково винагородиться.

З чим йти на першу співбесіду?

Отже, ви визначилися з бажаною діяльністю, змирилися, що починати потрібно із самого початку, розіслали резюме і отримали перше запрошення на співбесіду. Перш ніж йти на співбесіду, дізнайтеся більше про компанію, куди ви йдете влаштовуватися: про історію, профіль діяльності, специфіку роботи. А потім розберіться, що умієте ви і що потрібно для вибраної посади. Потім запишіть все, що ви вмієте робити. Вважати, що людина без досвіду роботи нічого не вміє - неправильно. Якщо пригадати свою діяльність, можна знайти масу умінь і якостей, що вам знадобляться в майбутній роботі. Стінгазети, організація концертів, дрібні підробки - все, що ви робили раніше, вам буде в нагоді. Порівнявши перший і другий списки, ви оціните перед співбесідою, що можете запропонувати на тій або іншій посаді. Останній крок: співбесіда. На співбесіді необхідно поводитися спокійно і впевнено. Відповідайте відверто і не прикрашайте свої досягнення, і вже, тим більше, не придумуйте неіснуючий досвід роботи: рано чи пізно правда відкриється, а це може привести до першого звільнення. Не соромно чогось не уміти, соромно не хотіти навчатися.

Вирушайте на першу співбесіду у доброму настрої. І своїми відповідями доведіть роботодавцю, що ви хоч і без досвіду роботи, проте з величезним бажанням: принести користь. Детальну інформацію про попит і пропозиції робочої сили, ви можете отримати в центрах зайнятості населення.

Окрім цього, державна служба зайнятості запустила інноваційний проєкт «Освітній портал». Скористайтесь можливістю пройти дистанційне навчання за вибраними курсами для шукачів роботи, як приклад, «секрети успішного резюме», «співбесіда у роботодавця» та ін. за посиланням  https://ode.dcz.gov.ua/