На питання, чи потрібно планувати свою кар’єру, кожна людина відповість однозначно «так». Але як її планувати?

Є певні рекомендації, що слід зробити в першу чергу. За дослідженнями Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) для цього потрібно розробити індиві­дуальний кар’єрний план – кар’єрограму.

Індивідуальний кар’єрний план (кар’єрограма) – це документ, що допомагає управ­ляти кар’єрою. Він містить опис бажаного шляху розвитку людини для заняття ним вакансії своєї мрії. Документ дає уявлення про те, які етапи повинна про­йти людина та які знання, уміння і навички для цього потрібні.                                        Для створення кар»єрограми потрібно бажано знати відповіді на запитання: Ваші інтереси:

Чим би ви хотіли займатися в житті?

Скільки ви б хотіли заробляти у вашому житті?

Який графік роботи вас би влаштовував?

Які навички, вміння та знання для цього потрібні?

Чи є ці навички, вміння та знання у вас?

Що потрібно зробити, щоб їх отримати?

Після цього слід врахувати деякі аспекти та зробити певні установки.

Зробіть ставку на талант

Визначте напрямки, в яких ви зможете найбільш ефективно застосувати свої таланти. Ви досягнете визначних результатів займаючись справою, до якої є хист та натхнення.

Ставте великі цілі – по них складніше промазати

Найзнаменитіші історії успіху зазвичай починалися з великих мрій молодих амбітних сміливців. Задумайтесь, ким ви уявляєте себе через 5, 10, 20 років? Не бійтесь мрія­ти і ставити перед собою великі амбітні цілі - по них складніше промазати!

Намалюйте свою стежку до успіху

Ви вже вирішили, де ваше місце на кар’єрному Олімпі? Тоді саме час прокласти свою стежку до успіху та впевнено крокувати вперед. Уявіть свій шлях у вигляді стежки на гору та визначте, які кроки вам треба зробити, які позиції обійняти та які знання та навички набути на шляху до своєї мети. Важливо не тільки визначити кро­ки, але й спланувати їх у короткостроковій (1-3 роки, середньостроковій – 3-5 років та довгостроковій перспективі).

Будьте гнучкими та відкритими до нових можливостей

Кожен з нас мріє про швидку та струнку кар’єрну стежку, але в реальному жит­ті вона може бути витіюватою та довгою. Іноді задля досягнення головної мети потрібно зайти з флангу та бути гнучким – навіть якщо сьогодні вам пропонують позицію, яка не є престижною або запланованою, варто подумати – можливо на перспективу вона відкриє вам шлях на вершину!

Мобільність та знання іноземних мов – ключ до успіху

         Мобільність, гнучкість та знання іноземних мов, зокрема англійської, відкриють для Вас нові захоплюючі можливості для розвитку та побудови кар’єри.

Навички побудови кар’єри вам допоможуть здобути на відповідних семінарах у центрах зайнятості.