Ви тільки що отримали довгоочікуваний диплом про вищу освіту. Ваш батько пишається вами, мама плаче від хвилювання, бабуся вручила пам'ятну авторучку. Тепер кожен чекає, що шлях по кар'єрних сходах буде швидким, і через кілька років стане дуже важливою людиною в своїй професії.

Як це зробити? З чого почати?

Кар'єра починається з самосвідомості

Неважливо, починаєте ви тільки працювати або у вас вона вже є, але ви хочете почати заново. Перше і основне, з чого вам слід почати, - це щира розмова з самим собою. Самосвідомість - це основа.

Знання ваших сильних і слабких сторін, усвідомлення ваших сильних сторін і областей розвитку дозволить вам приймати правильні рішення при плануванні наступних кроків. Якщо у вас виникли труднощі зі створенням об'єктивного образу, ви можете використовувати SWOT-аналіз для цієї мети.

Визначте напрям руху

Кар'єрний шлях неможливий без планування вашого маршруту. Найважливішим елементом є призначення коротко і довгострокових планів. Вони повинні бути амбітними і в той же час реалістичними. Подумайте про те, що робить вас щасливими і задоволеними, і (на основі SWOT-аналізу), що ви повинні робити з цією схильністю. Безумовно, напрямок розвитку кар'єри або вибір професії - найскладніша частина. Але, як Конфуцій сказав: «Виберіть роботу, яку ви любите, і вам не доведеться працювати жодного дня у вашому житті». Тому варто подумати про способи розробки вашого шляху. Це допоможе вам переконатися в ваших діях і допомогти прийняти правильні рішення.

Створіть свій бренд

Важливо створити професійний імідж в своїй області. Як це зробити? Перш за все, ви повинні відкритися світові. Зустрітися з людьми, поговоріть з ними, використовуйте галузеві конференції, лекції. Важливо не прикидатися кимось, ким ви не є. Якщо у вас ще немає досвіду, не кажіть їм, що ви фахівець. Це прийде з часом. Це, однак, не заважає, наприклад, в соціальних мережах показати світу, що вас цікавить.

Знайомтеся з потрібними людьми

Після того як ви визначили себе і задали напрямок свого шляху, спробуйте знайти собі наставника. Подивіться серед своїх друзів з аналогічної галузі, вони можуть знати відмінних фахівців. Використовуйте профільні конференції або тренінги. Там у вас є можливість зустріти багато людей з різним досвідом. Знайомство з ними допоможе вам професійно зростати, а також дасть можливість подружитися з новими цікавими людьми. Корисні знайомства завжди допомагають в кар'єрному зростанні Умова одна, ви повинні постійно розвиватися і бути професіоналом.

Вчіться все своє життя

Отримання ступеня магістра не закінчується вашу освіту. Шлях кар'єри, створюваний розвитком і розширенням компетенції, - це довгий і складний процес. Використовуйте безкоштовні джерела інформації, такі як лекції, вже згадані конференції, зустрічі. Цікавтеся галузевими новинами, відомими людьми у вашій професії, а також їх підхід до конкретних професійних питань. У той же час не бійтеся висловлювати свою думку, навіть якщо вона відрізняється від думки більшості. Це матиме позитивний вплив на створення вашого іміджу і авторитету. Навчіться керувати своїм поточним посадовим становищем. Завдяки активному, рішучому відношенню ви можете отримати цілий ряд нових амбітних обов'язків. Якщо ви хочете змінити свою становище, покажіть своєму начальнику, що ви готові до важкої роботи. Нехай ваш бос стане вашим союзником.

Позитивне ставлення до всього

Кар'єрний шлях - його планування і реалізація - дуже складне завдання. Це вимагає багато самодисципліни, регулярності, зусиль і самовідданості. Кожен наступний етап викликає безліч побоювань і застережень. Ми часто ставимо під сумнів обґрунтованість нашого вибору. Це природний стан, але ви не повинні цього боятися. Віра в ваші сильні сторони і впевненість в ваших силах приховає страхи. Позитивне ставлення - це ключ до досягнення задоволення від ваших завдань і радості в рішенні проблем. Відкритість для змін і інші люди дозволять вам плавно пройти через етапи, послідовно будуючи свою кар'єру.

Підведення підсумків Добре продуманий шлях кар'єри повинен ставити чіткі цілі. Наслідки в дії і акцент на саморозвитку дозволять створити професійний образ, щоб стати фахівцем і авторитетом в цій області. Побудова кар'єри через знайомства і відкритість до всього нового створить можливості, які дозволять вам стати професійним фахівцем.

Непросто збудувати свою кар’єру, але якщо у вас є сумніви або брак знань з вектору руху, Державна служба зайнятості може посприяти у цьому. З 2019 року у службі зайнятості запроваджено інститут кар’єрного радника, щоб надавати громадянам послуги за індивідуальним підходом та сприяти у працевлаштуванні та розвитку кар’єри.

Послуги громадянам надаються державною службою зайнятості безкоштовно. Консультацію щодо надання послуг ви можете отримати в будь-якому центрі зайнятості.