Так склалося, що Одеська залізниця, весь час була і є одним з ринко утворюючих підприємств. Тож,  і вимагає своєчасного поповнення кваліфікованими фахівцями зі знанням сучасних технологій. І чим раніше починається їх підготовка, тим вигідніше для індустрії і для самих майбутніх фахівців.

Саме тому, 28 вересня 2021 року, з метою ознайомлення молоді з роботою в системі залізничного транспорту та в рамках проведення декади профорієнтації, Одеський міський центр зайнятості організував професіографічну екскурсію учням ОЗОШ №26 на пожежний поїзд станції Одеса – Товарна.

На початку екскурсії, заступник начальника виробничого підрозділу «Одеського загону воєнізованої охорони», Віталій Ковтя розповів школярам, що пожежний поїзд призначений для гасіння пожежі не тільки на залізницях, а й в безпосередній близькості від них, а також для надання допомоги під час аварій, лісових пожеж, повенів та інших стихійних лих. Олександр Кварталов, головний інспектор з пожежного нагляду, розповів історію виникнення пожежних поїздів і як утворювалася пожежна охорона,  про бойовий розрахунок поїзда, про методи гасіння пожеж, як себе вести при пожежі і основи пожежної безпеки.

Вогнеборці продемонстрували пожежну техніку та показали дітям, як і чим, обладнаний поїзд, для чого служить той чи інший предмет з численного пожежно-технічного озброєння, бойовий одяг пожежників. Особливо дітям сподобався тепловідбивний костюм. Познайомили дітей з дихальним апаратом на стислому повітрі. Провели майстер-клас з пожежної безпеки на залізничному транспорті та засобів пожежогасіння, показавши роботу установки комбінованого гасіння пожежі з викидом піни та діяльність потужних водометів. Все це справило не аби яке враження і викликало повагу до праці рятувальника-пожежного.

Діти отримали нові знання від екскурсії. Хто знає, може хтось із них в майбутньому стане пожежним, і прийде на зміну нинішнім вогнеборцям пожежного поїзда.