Вибір майбутньої професії – серйозний крок, який випускники роблять на підставі власних природних здібностей та інформації, отриманої з різноманітних джерел. Державна служба зайнятості допомагає учням розширити свої уявлення про світ професій, визначити свої нахили та здібності і зробити свідомий вибір професії.

В сучасних умовах професійна орієнтація шкільної молоді має велике значення. Саме тому профорієнтаційна робота розгортається у форматі, в якому акценти зміщено від регулювання поточної ситуації на ринку праці до профілактики безробіття, у тому числі й молодіжного. Світ професій дуже рухливий: немала частина старих професій зникає, на заміну їм виникає багато нових. Кожен учень повинен мати якомога більше інформації про професії, їх особливості, вміти порівняти свої можливості з вимогами до професії.

Ізмаїльським міськрайонним центром зайнятості було проведено виїзні  масові заходи поза межами центру зайнятості до учнів 9 та 11 класів загальноосвітніх шкіл № 14 та № 8. Їх метою була мотивація учнівської молоді до вибору актуальних на ринку праці професій, ознайомлення із станом ринку праці. Фахівці розповіли про послуги служби зайнятості та запросили всіх бажаючих для проходження профорієнтаційного тестування. Презентували відеоролики професійного спрямування, ознайомили із платформою Державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри у онлайн форматі.

З увагою старшокласники слухали про основи професійного вибору, формулу вибору професій. З цікавістю поставились до інформації про можливості пошуку роботи на сайті Ізмаїльського центру зайнятості та проаналізували наявні вакансії та стан ринку праці. Дізналися про навчальні заклади міста Ізмаїла та можливості безкоштовного оволодіння робітничими професіями у ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості».