Україна знаходиться на зламі часів – побудови сучасного європейського суспільства. В цей тяжкий період, українці під важким емоційним тягарем: загострення соціально-економічних умов життя, зміни у політиці, військові дії на сході країни, потоки негативної інформації з телеекранів та інтернету. Психологи першими відчувають наслідки суспільних змін та вплив на життя людини.
Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Наукова психологія постійно розвивається і є система теоретичних, експериментальних і методичних властивостей пізнання. Дослідження психічних явищ є фундаментальною основою сучасної психології, як свідчить dilovamova.com.
Іноді говорять, що психологія - це наука про душу, але в матеріалістичному розумінні з неї виключено дослідження самої душі, так як це поняття ніяк не вкладається в чіткі прагматичні рамки матеріалістичного світогляду. Однак психологія, як наука і не прагне зайняти духовну нішу людської культури. Її доля - це пошук закономірностей і особливостей виникнення, формування і розвитку психічних процесів і психологічних станів людини, властивостей його психіки та поведінкових характерів. Прагнення людини підмінити властиву йому духовність психологічними доктринами, як правило може привести його у глухий кут, проте якщо не змішувати ці два поняття, то наука психологія може виявитися вельми корисна. На практиці в багатьох областях людської життєдіяльності вже давно застосовуються численні напрацювання і спостереження, які стали доступні завдяки науці психології. Психологія вносить значний внесок у розвиток і життя сучасного суспільства.
Сьогодні великою цінністю є можливість бути почутим, відверто розповісти про свої почуття та проблеми, при цьому не боятися осуду. Фахівці-психологи не дають порад, а дають можливість скинути негативний тягар думок, самостійно розібратися у своїх почуттях і знайти шлях та сили рухатися вперед не озираючись назад!
В Україні професія психолога з кожним роком набуває більшої популярності. Найбільше психологів працює у сфері освіти – педагог-психолог, який допомагає малюкам у адаптації до незнайомого середовища, проводить тестування готовності до школи, займається корегувально-розвиваючою діяльністю, профорієнтацією старшокласників, проводять різні тренінги. Психолог може знайти своє місце у політиці та бізнесі. На підприємстві психолог вивчає вплив психологічних, економічних і організаційних факторів виробництва на трудову діяльність працівників підприємства, установи, організації з метою розроблення заходів та створення сприятливих умов праці та підвищення її ефективності.
Особисті якості: розвинені інтелектуальні здібності, сильна воля, загальна культура, ерудиція, доброзичливість, спостережливість, терпіння, вміння знайти підхід до будь-якої людини, інтуїція, розуміти не тільки себе, але й світогляд інших людей, любити допомогати людям.
Мінуси професії – велике психологічне та емоційне навантаження.
Плюси професії: цікава творча робота, можливість працювати у багатьох сферах, можливість використовувати психологічні знання для пізнання себе та інших.