У грудні 2014 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 15 липня «Всесвітнім Днем навичок молоді». Мета цієї щорічної події полягає в тому, щоб допомогти у вирішенні проблем безробіття сучасної молоді. Розвиток навичок є основним засобом молоді зробити плавний перехід до роботи. Як і ж навички стануть у нагоді?

Під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі експерти озвучили ключові навички, які знадобляться вам для успішної кар’єри в 2020 році:

  • Комплексне розв’язання проблем,
  • Критичне мислення,
  • Креативність,
  • Уміння керувати людьми,
  • Взаємодія з людьми,
  • Емоційний інтелект,
  • Уміння формувати власну думку та приймати рішення,
  • Орієнтація на клієнтів,
  • Уміння вести переговори,
  • Гнучкість розуму (вміння швидко переключатися з однієї думки на іншу).

Про що це говорить?

Якщо ви креативний і мислите нестандартно, то готуйтеся підкорювати простори всесвіту. Сучасні роботодавці дедалі частіше шукають не просто виконавців, а людей, які готові мислити поза шаблонами. Працівник майбутнього повинен бачити «крізь час» й втілювати в життя ідеї, котрі до нього ніхто не пропонував. Звісно, пам’ятаючи при цьому про технологічну грамотність й емоційний інтелект, який потрібен для того, щоб не лише розуміти емоції, наміри й мотивацію людей, а й уміти скерувати їх у належне русло.

5 з 10 навичок у рейтингу стосуються спілкування з людьми, вміння керувати, розуміти й домовлятися. Ще чотири пов’язані з особливостями мозку – здатністю приймати рішення, генерувати ідеї й креативити. Майбутнє – це період, коли головною цінністю стане мозок, емоції й розвиток. Якщо ви не знаєте, чим зайнятись у вільний час – досліджуйте характери людей та їхні потреби, насичуйте інтелект і буде вам щастя!

У ТОП навичок 2020 року ввійшла когнітивна гнучкість (або «гнучкість розуму») – уміння обмірковувати декілька речей одночасно.

У перспективі майбутнє за предметною сферою, до 2020 року компаніям - гігантам доведеться витрачати чималі гроші, аби «перевчити» старі кадри. Натомість, у науці, архітектурі, інженерії, математиці й сфері технологій триватиме справжня боротьба за таланти. Відповідно, конкуренція тут буде найвищою.

Для тих, хто ще не визначився з майбутньою професією, експерти радять орієнтуватися на предметну сферу, об’єднану абревіатурою STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics/ Наука, Технології, Інженерія, Математика).

Цифрова революція – точка неповернення на ринку праці.

З року в рік технології «з’їдатимуть» дедалі більше робочих місць. Частину «білих комірців», що сидять в офісах, замінять роботи. Цифрова революція спричинить кардинальний переворот на ринку праці. Хоч будь-яка робота у найближчому майбутньому міститиме цифровий компонент, це не значить, що всі повинні бездоганно опанувати комп’ютерну справу. Технології стануть у нагоді, коли ви будете виробляти та вдосконалювати потрібні навички.

Якщо ви ще не вирішили, або не впевнені у напрямку свого професійного вибору, зверніться до Державної служби зайнятості. Он-лайн тестування можна пройти на офіційному Інтернет-порталі Державної служби зайнятості на «Платформі профорієнтації та розвитку кар’єри», де ви маєте можливість пройти комплексне профорієнтаційне тестування, що визначить ваші основні психологічні якості. За результатами формуються рекомендації, які ви можете опрацювати самостійно, або з консультантом центру зайнятості за місцем проживання.