Пошук роботи вимагає не тільки професійних знань, а й вміння ефективно використовувати конкретні ситуації, що виникають на цьому етапі.    Наявність диплома ще не означає автоматичного одержання місця  роботи.  Конкуренція  при влаштуванні на роботу досить висока й продовжує зростати, тому знання певних неписаних правил, що вже склалися на ринку праці, стане в нагоді кожному, хто шукає роботу.                                                  

Які якості потрібно мати, щоб швидко добитись успіху в пошуку роботи?

Здавалось би, це зрозуміло: треба бути впевненим у собі професіоналом. Насправді, цього замало. До вашої уваги пропонуємо  корисні для шукачів властивості.

Професіоналізм: ви - той самий ідеал. Коли роботодавець надає текст оголошення про вакансію, він "малює" ідеального для себе кандидата. Як правило, відступи від необхідного припустимі. Але якщо шукачеві вдасться переконати потенційного шефа, що він чітко підходить під його "картинку" (навіть якщо це не зовсім так), то шанси безумовно зростають. Зрозуміло, ваш професіоналізм повинен впадати в око при одному погляді на резюме. Так що попрацюйте над ним ґрунтовно.

Дисциплінованість: роби, що просять. Звичайно, в оголошенні вказують, що зробити претенденту на вакансію, щоб заявити про себе: подзвонити або відправити резюме певним способом. Все це необхідно виконати досконало, без самодіяльності. Якщо просять надіслати резюме електронною поштою, вказавши в темі код вакансії, так і потрібно зробити.                

Чітко дотримуючись даних інструкцій, ви переконаєте роботодавця в тому, що уважно й з повагою віднеслись до його вимог.

Оперативність: абонент завжди доступний. У разі, якщо ви відправили резюме, то чекайте відповіді. Будьте завжди доступні за зазначеним вами телефоном, постійно переглядайте електронну пошту. Роботодавець не буде вам передзвонювати, якщо ви недоступні, ви в нього - не єдиний.                                                                                            

Пунктуальність: «зволікання смерті подібно». Зовсім очевидно, що з'явитись на інтерв'ю необхідно вчасно. Тому із запасом розрахуйте час на дорогу. Ніякі пробки не будуть виправданням запізнення. Більшість роботодавців зізнаються, що не запрошують на роботу тих, хто не встиг до призначеного часу співбесіди.

Використовуючи допомогу центру зайнятості, не втрачайте й особистої ініціативи в пошуках роботи.

Роботу знаходить той, хто її шукає!