З 10 травня діє новий порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (Постанова Кабінету Міністрів України від 30.03.2023 № 446)

Важливі зміни, які були внесені до порядку:

  1. Реєстрацію, перереєстрацію зареєстрованих безробітних, припинення  реєстрації можна здійснити через Портал Дія, засобами мобільного додатка Порталу Дія або безпосередньо під час відвідування центру зайнятості.
  2. Рішення про надання (поновлення) статусу зареєстрованого безробітного чи відмову у наданні (поновленні) такого статусу приймається центром зайнятості в день подання особисто особою, яка шукає роботу, заяви про надання (поновлення) статусу зареєстрованого безробітного
  3. Внутрішньо переміщені особи, під час дії воєнного стану, які не мають необхідних документів передбачених Порядком, можуть отримати статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.
  4. До участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру за направленням центру зайнятості можуть залучатися не тільки зареєстровані безробітні, а і особи, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення без припинення трудових відносин.
  5. У разі виїзду за кордон зареєстрований безробітний зобов’язаний протягом трьох робочих днів до дня перетину кордону повідомити кар’єрному раднику (спеціалізованому кар’єрному раднику) будь-якими засобами комунікації (у тому числі електронними, телефонним зв’язком) про виїзд за межі України
  6. Право на достроковий вихід на пенсію за віком отримали особи, які втратили роботу, а до досягнення пенсійного віку залишилось не більше півтора року. Ця норма законодавства діє за таких умов:
  • реєстрація особи у центрі зайнятості впродовж 30 календарних днів з дати звільнення;
  • відсутність для особи протягом 7 календарних днів підходящої роботи відповідно до статті 46 Закону України “Про зайнятість населення”;
  • наявність страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі.