Пошук першої роботи - один з найсерйозніших періодів в житті. Він пов'язаний з пошуком, злетами і падіннями, подоланням опору середовища і власних обмежень. І чим краще ви підготовлені до цього періоду, легше він у вас пройде. Способів знайти першу роботу існує безліч - від знайомств ваших батьків до пропозицій керівної посади президентом якоїсь компанії. Однак, якщо ви готуєтесь до вибору роботи, ваші шанси на успіх підвищуються. Отож про найважливіші складові вибору вдалого місця роботи.
1. Хороше навчання
Навчання у виші, на відміну від школи, передбачає свідомий вибір сфери професійного зростання. І за законодавством, ви вже почали працювати (роки навчання в інституті зараховуються як роки трудового стажу). Чи можете ви собі припустити, що прийшовши працювати в якусь компанію, перші 5 років ви будете тільки освоювати ази діяльності? Навряд, але таке уявлення може допомогти більш серйозно поставитися до навчання у виші. Важливе не тільки навчання саме по собі, а зацікавленість, захопленість майбутньою професією.
Якщо людина не мала досвіду роботи, але навчався за фахом, роботодавець частіше намагається визначити - наскільки глибоко він знає те, чого навчався, чи є у нього бажання і прагнення вчитися далі. Якщо ці речі виражені, то частіше приймається рішення про прийом на роботу.
2. Практика
Проходження практики не тільки знайомить з практичною стороною професії, а й дає можливість проявити себе, привернути увагу роботодавця своїми якостями, створити передумови для подальшого працевлаштування на цьому підприємстві.
3. Оцініть досвід
Незважаючи на необхідність отримання вищої освіти, серед випускників і роботодавців часто можна зустріти думку, що після вузу людина практично не підготовлений до роботи. Залежно від вишу, у вас може бути більше або менше практичних навичок, які ви можете запропонувати роботодавцю.
Якщо людина пише «без досвіду роботи», це - неправда. Була дипломна робота, лабораторні роботи - це якийсь мінімальний, але досвід роботи, це все одно робота, якою здобувач займався.
4. Оцініть вимоги
Ви повинні точно знати, які вимоги висувають роботодавці за вашою спеціальністю. Ми рекомендуємо підписатися на розсилку вакансій за півроку до початку передбачуваної роботи. Вивчайте вимоги, які пред'являються до претендентів. Можливо, вам потрібно отримати якісь додаткові навички, які зустрічаються в більшості вакансій, і у вас для цього буде час. Тому що, що б не говорилося, в першу чергу оцінюються знання.
5. Проявляйте ініціативу
Вивчайте інформацію по вашій спеціальності, яка з'являється в Інтернеті. Сьогоднішній світ так сильно змінюється, і роботодавці зацікавлені в співробітниках, які здатні переробляти інформацію і втілювати нові ідеї на практиці.
Якщо ви ще не знайшли своє перше робоче місце, звертайтесь до фахівців служби зайнятості.