Втрата роботи часто підриває самооцінку людини. Виникає почуття образи і відчуття втрати контролю над своїм життям: «Чому звільнили саме мене?», «Невже я найгірший працівник?».  Це є нормальна реакція нашого організму на різні зовнішні стресори, що виникає від сильних позитивних або негативних емоцій. Тобто, інакше кажучи – стрес. В якійсь мірі стрес є первинним захистом організму, щоб людина змогла змиритися з ситуацією, що виникла.

Залишившись без роботи, людина отримує в своє розпорядження величезну кількість вільного часу. Але не кожному це корисно. Тому, що при тривалому пошуку роботи людина відчуває депресію через те, що не відповідає вимогам, які висуває роботодавець, а це, в свою чергу, не дає можливості знайти  бажану роботу. Якщо такий стан триває досить довго, справа може дійти не тільки до депресії, але і до важких фізичних недуг. Тому в такій ситуації важливо уміти сприяти власній стресостійкості та виділяти свої сильні сторони.  

16.11.2023 року фахівцями Білород-Дністровської філії ООЦЗ Анастасією Земляною-Украінчук  та Оксаною Долготер було проведено онлайн тренінг «Подолання стресу при втраті роботи» для безробітних та шукачів роботи.

Під час тренінгу розмовляли з присутніми про стрес, ознаки стресу, визначили рівень стресостійкості кожного за допомогою тестування, ознайомилися з базовим курсом самодопомоги у кризових ситуаціях, обговорили способи ефективного пошуку роботи.