Торгівля людьми стала поширеним явищем, вона є злочином, жертвами якого може стати кожен з нас, та грубо порушує права людини. Багато українських громадян одержують пропозиції працювати або навчатися за кордоном. На жаль, не завжди такі пропозиції закінчуються на користь заробітчан.

У рамках всеукраїнської акції з нагоди Міжнародного дня боротьби з рабством у Саратській районній філії Одеського обласного  центру зайнятості відбувся профінформаційний семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації» за участю фахівця Саратської районної філії Одеського обласного центру зайнятості Оксани Граматік, начальника Саратського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області  Марини Осики та фахівця із соціальної роботи Саратського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олени Мкртчан.

Після перегляду відеофільму «Життя на продаж» було акцентовано увагу, що торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти. Присутніх ознайомлено з головними правилами  безпеки та надані поради, для тих хто збирається за кордон. Учасники семінару інформовані щодо форм торгівлі людьми, методи вербування та експлуатації людини, небезпечні випадки працевлаштування за кордоном та реалії, з якими стикаються трудові мігранти.