Щорічно в останню п'ятницю липня, своє професійне свято - День системного адміністратора - святкують герої комп'ютерного фронту, справжні царі кабельних і бездротових джунглів.

Системний адміністратор - одна з ключових спеціальностей в сфері IT.

Системний адміністратор - це фахівець, який відповідає за роботу інформаційної інфраструктури компанії, забезпечує її настройку, підтримує працездатність, займається її розвитком і вдосконаленням. У зоні відповідальності сисадміна знаходиться все комп'ютерне обладнання та периферійні пристрої, мережеві підключення і програмне забезпеченн

Системний адміністратор - це незамінна людина в будь-якій компанії. Саме до нього ми біжимо, коли забули важливий пароль, принтер зажував папір, комп'ютер завис, а програма не працює, він працює з резервними копіями: зберігає, готує, перевіряє дані, встановлює і оновлює техніку і комп'ютерні програми, створює облікові записи для користувачів, відповідає за безпеку, усуває будь-які системні несправності, планує і здійснює роботи по вдосконаленню мережі підприємства і документує всі дії .

Сисадмін не тільки може полагодити все, що зламалося, одним своїм поглядом, він об'єднує в мережу комп'ютери, прокладаючи кабелі, оптимізує роботу серверів, налаштовує інтернет і електронну пошту.

Без сисадміна неможливо забезпечити ефективне і надійне функціонування інформаційної інфраструктури підприємства. Це той випадок, коли гарна робота залишається зовні непомітною. Тому важливо знати про цю професію і перспективи розвитку в ній.

Залежно від рівня і спеціалізації підготовки розрізняють наступні типи системних адміністраторів: еникей (спеціаліст початкового рівня), системний адміністратор (Helpdesk administrator), системний архітектор-інженер, мережевий адміністратор, інженер інформаційної безпеки.

Для побудови кар'єри він повинен вибрати будь-який з напрямків розвитку.

Виділяють три основні риси  хорошого системного адміністратора: здатність і бажання до навчання і професійного розвитку; уміння спілкуватися з людьми і прагнення їм допомагати, розуміння і любов до техніки.

Важливо постійно розвиватися, підтримувати свої знання та навички на актуальному рівні.

Крім професійних навичок і знань, хороший сисадмін повинен володіти і певними особистими якостями. Від цього залежить його здатність вирішення складних виробничих завдань і здатність роботи з людьми.

Скрізь, де є комп'ютери, потрібен системний адміністратор, і часто не один, а кілька.

Щоб стати системним адміністратором в Україні, є кілька варіантів навчання: вища освіта - вибирати варто вузи, в яких є факультети комп'ютерних систем, інформаційних технологій або прикладної інформатики; середньо-спеціальна освіта - в Україні є багато коледжів, в яких можна освоїти професію системного адміністратора; спеціалізовані курси - це варіант для тих, хто замислюється над зміною професії або вдосконалення своїх навичок.

Для отримання відповіді на питання: «Ким я можу бути?», можна пройти профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/), які допоможуть краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії. В разі потреби у консультації, фахівці служби зайнятості нададуть її у будь-якому центрі зайнятості.