10 листопада фахівці Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості прийняли участь у масовому заході, організованому психологом Центру професійного розвитку педагогічних працівників – інтерактивній платформі «Своя справа – вибір професії», де заклади вищої освіти мали змогу презентувати себе. Крім практичних психологів Саф'янівської сільської ради,  фахівців сектору активної підтримки безробітних Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості, взяли участь представники психологічної служби Суворовської, Кілійської та Болградської територіальних громад.

У кожної людини є свобода вибору. Своє майбутнє ми визначаємо задовго до останнього шкільного дзвінка, тому випускник має бути поінформованим щодо актуальності ринку праці, обираючи професію.

Лілія Апостолакі запросила викладачів, представників різних сфер професійної діяльності ЗВО нашого регіону, Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Державного торгівельно-економічного університету та Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.

Провідний фахівець сектору профорієнтації центру зайнятості Лариса Степаненко, ознайомила учасників з наданням послуг для різних вікових груп населення у сфері працевлаштування та навчання, можливостями профорієнтаційної роботи з старшокласниками закладів освіти. Розповіла про можливості професійного навчання за сприяння служби зайнятості в професійно-технічних закладах освіти державної служби зайнятості загалом, й Одеському центру професійно-технічної освіти зокрема, у тому числі й навчання за допомогою ваучера та підтвердження результатів неформального навчання. Наголосила, що, задля того, аби молодь могла зробити вірний вибір майбутнього професійного шляху, краще звертатися до фахівців, пройти професійно діагностичне тестування, і лише після цього приймати рішення щодо вибору професії. Адже свідомий вибір допоможе зберегти кошт, час та не розчаруватися у майбутньому професійному шляху.

Артем Кройтор презентував можливості вступу та навчання в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова. Детально зупинився на факультетах, спеціальностях закладу, ознайомивши з вимогами вступу, можливостями стажування та міжнародній політиці.

Представники Дунайського інституту НУ «ОМА» залучили психологів до віртуальної екскурсії інститутом та фаховим коледжем. Ознайомили з структурою закладу, новими можливостями надання освітніх послуг, вимогами до вступу та перспективами працевлаштування.

Викладачі ІДГУ висвітлили переваги вступу до їх ЗВО, зупинившись на кожному факультеті та спеціальностях. Презентували «Школу молодого психолога» для старшокласників, можливості практичної реалізації мрій учня перед вступом до ЗВО під час навчання в школі.

Представники Придунайської філії ПрАТ ВНЗ МАУП ознайомили учасників з вимогами навчання ЗВО. Зазначили, що це єдиний заклад, де легалізований вступ без складання тестів ЗНО та НМТ. Окреслили спеціальності, яким надають вибір випускники.

Викладач ЗП(ПТ)О «Дунайський центр професійної освіти» Вікторія Зорічева надала учасникам інформацію про вступ учнів після 9-го, 11-го класів на навчання актуальним робочим професіям. Висвітлила основні вимоги вступу, де є можливість збереження соціального пакету, що є важливим аргументом для дітей із малозабезпечених родин.

Державний торгівельно-економічний університет та Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця були презентовані студентами закладів з позиції переваги для абітурієнта та студента.

Під час дискусійної платформи психологи мали змогу задати питання представникам ЗВО та поділитися своїм досвідом у напрямку роботи з дітьми, вчителями та батьками. Такі великі заходи спілкування соціальних партнерів допомагають напрацювати спільні методики роботи, корисні для роботи з молоддю.