12 липня - міжнародне професійне свято бортпровідника.

Бортпровідниці, або стюардеси (стюарди), стали кваліфікованими рядовими фахівцями на всіх повітряних рейсах. Вони не тільки виконують обслуговуючу функцію, але, в основному, несуть відповідальність за всіх пасажирів, їх безпеку та здоров’я. Але не варто забувати, що в їх обов’язки входить повний контроль ситуації на борту – пристебнуті пасажири, в нормі чи кисень, жилети або кріплення сидінь. Бути стюардесою – це важко, в цій професії, як і в будь-якій іншій, є свої плюси і мінуси. 

Плюси: великі можливості. Авіа-стюардам відкривається чудовий шанс подивитися на різні країни і міста, пізнати світ. Середньостатистичний громадянин, як правило, не в змозі відправитися в численні подорожі. Непогана зарплата, вбудований соціальний пакет, передбачені пільги, надані путівки і відпустку на 45 днів. 

Мінуси: Моменти, коли екіпажу забороняється залишати аеропорт, в перерві між польотами, великі навантаження, весь рейс стюардесі доводиться провести стоячи, тяжкість звикання до регулярних змін часових поясів і клімату, що тестує організм «на міцність», перевантаження.

Однак, робота так популярна, що на кожну вакансію авіакомпанії сиплеться оберемок резюме. Але перш ніж піднятися в небо, потрібно пройти жорсткий кастинг, майже два місяці присвятити курсам і приготуватися до того, що буде. Бортпровідників готують в Головному навчальному та сертифікаційному центрі цивільної авіації України (ГУСЦГАУ) і Міжнародному авіаційному центрі підготовки по приблизно однаковими програмами. Потрапити до них на навчання може будь-який повнолітній громадянин навіть без заявки авіакомпанії. Причому хлопчиків приходить все більше: якщо раніше їх було відсотків 20, то тепер, за словами працівників сектору, близько 40%, і «авіакомпанії із задоволенням набирають саме хлопців».