Здається, сьогодні роботу знайти досить легко. Існує велика кількість сайтів з оголошеннями про вакансії. Треба лише переглянути оголошення, вибрати підходящі для себе, підготувати резюме та направити його роботодавцеві.

Але в процесі пошуку виникають деякі складнощі: нецікава робота, маленька зарплата, не підходить графік роботи або пропозиції в оголошенні не співпадають з обов’язками, які треба виконувати.

Тому кілька професійних порад шодо пошуку роботи ніколи не будуть зайвими.

Спочатку визначте чітко свої цілі. Чим хочете займатись? У якій сфері працювати? Скільки заробляти? Це суттєво зекономить ваш час і сили.

В сучасному суспільстві існує думка про те, що для того, щоб зайняти хорошу посаду, необхідно здійснювати пошук роботи, використовуючи виключно знайомих, друзів, родичів. Однак, така думка є помилковою. Адже сьогодні перспективні роботодавці оголошують про вільні вакансії за допомогою спеціалізованих інтернет-сайтів по пошуку роботи. Візьміть до уваги цей факт і не обмежуйте коло пошуку лише своїми знайомими людьми.

Також, ознайомитись з сучасними потребами роботодавця можливо на сайті Державної служби зайнятості за посиланням https://ode.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy або отримати консультацію у фахівця найближчого до вас центру зайнятості.

Далі - здійсніть самоаналіз. Об’єктивно оцініть свої професійні можливості. Чи відповідає ваша кандидатура всім вимогам роботодавця? Чи достатньо у вас знань і компетенцій?

Та не треба засмучуватись, якщо вам недостатньо знань. Їх можливо отримати на онлайн платформах, як то «Освітній портал державної служби зайнятості» https://ode.dcz.gov.ua або https://skills.dcz.gov.ua/, де доступні відеосемінари з питань зайнятості, підвищення мотивації, розвитку компетенцій та інші. Окрім того портал «Дія. Цифрова освіта», онлайн платформа «Prometheus», всесвітня освітня платформа «Coursera» та ін.

Безкоштовно пройти професійну підготовку, підвищити кваліфікацію за направленням служби зайнятості можливо в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, зокрема в Одеському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості: http://profcentre.odessa.ua/, який навчає за 32 ліцензованими професіями.

Цілі визначили, знання отримали і підійшли до заключного етапу пошуку роботи - співбесіди з роботодавцем.

 Співбесіда - найважливіший етап в процесі працевлаштування, тому Ви повинні добре підготуватись до цього дійства. Для цього заздалегідь підготуйте відповіді на всі можливі питання, які Вам задаватимуть. Пам’ятайте, що на співбесіді Ви повинні показати себе як чесного та відповідального співробітника. Тому, головне, під час розмови з роботодавцем, будьте з ним максимально правдивим.

Щоб скоротити час пошуку роботи, скористуйтеся досвідом фахівців служби зайнятості. Адже на семінарах з пошуку роботи, які постійно проводяться для шукачів роботи, ви зможете навчитись як скласти резюме та підготуватись до співбесіди з роботодавцем.