У 2020 році в Україні найпростіше буде знайти роботу слюсарю, штукатуру, вантажникові та іншим представникам робітничих професій.

За даними сайтів з пошуку роботи запити на мулярів, штукатурів і плиточників мають приблизно однакову кількість.

Штукатур виконує різноманітний комплекс робіт, що має своєю кінцевою метою покриття оздоблювальним шаром різних конструкцій, будівель та споруд з метою вирівнювання поверхонь та надання їм певної форми та фактури.

Штукатур займається оздобленням різноманітних поверхонь, конструкцій, будівель, стін, декоративним оштукатурюванням поверхонь (монолітна штукатурка) та монтажу конструкцій та лицюванням стін за допомогою гіпсокартоних листів («суха штукатурка»). Він володіє прийомами роботи звичайної, спеціальної і декоративної штукатурки. Штукатур працює в будівельних організаціях, ремонтно-будівельних та житлово-комунальних управліннях.

Робоче місце штукатура може бути як у приміщенні, так і на свіжому повітрі. Він не має постійного робочого місця, тому що робота, яку виконує фахівець, різноманітна та цікава. В залежності від поставленої мети це може бути звичайна та декоративна штукатурка фасадів та приміщень, облицювання різних поверхонь гіпсокартоними листами.

У зимовий час робота ведеться тільки у закритих та теплих приміщеннях.

Отримавши професію штукатура, ви завжди будете користуватися попитом на ринку праці, тому що будівельні спеціальності на сьогодні є першочерговими та високооплачуваними. Професійний працівник потрібен завжди та всюди. Він може працювати як на державному підприємстві (житлово-комунальні, житлово-експлуатаційні контори (ЖЕК), управління капітального будівництва), так і в приватному.

Професію можна здобути у закладах професійно-технічної освіти.

Існують обмеження за медичними показниками, тому треба отримати консультацію лікаря.

Професію «Штукатур 2-3 розряду» можна здобути у «ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» протягом 4 місяців, група починає своє навчання 19 березня 2020 року.