Ми живемо у непрості часи, і будь-що може викликати стрес, особливо, якщо людина втрачає роботу або навіть коли вперше йде на роботу, або змінює місце роботи. (Стрес - позначення впливу різних неспецифічних факторів на організм людини).
З погляду медицини, стрес викликає у людини почастішання пульсу, підвищення кров’яного тиску, головний біль. Частий вплив сильного стресу може призвести до зниження розумових здібностей, до втрати правильної орієнтації в конкретній ситуації і можливостей прийняття правильних рішень. Іноді людина у стані сильного стресу не спроможна прийняти правильне рішення.
Людям, які страждають від надмірного стресу на роботі, можна спробувати застосовувати такі методи для попередження негативного впливу стресу на організм.
1. Розробити систему пріоритетів у своїй роботі.
2. Скласти чіткий план дій: зробити сьогодні, зробити на цьому тижні, зробити, коли буде час.
3. Навчитися говорити «ні», коли досягнута межа, після якої людина вже не може взяти на себе більше роботи.
4. Налагодити ефективні й надійні відносини з керівництвом.
5. Не погоджуватись з завданням, в якому окреслено нечіткі або суперечливі вимоги.
6. Не боятись доповідати керівнику про такі завдання.
7. Поліпшувати стосунки з членами колективу.
8. Не скаржитись, обдумувати кожен свій крок.
9. Уміло організовувати свій відпочинок.
10. Вивчати відповідну літературу й отримані знання застосовувати на практиці.
Стресом можна керувати. Адже звичайний стрес, який може виникнути при вирішенні нових завдань, стабілізує людину, допомагає їй розвиватись.
Якщо ви бажаєте отримати інформацію з питань адаптації та поведінки на робочому місці, звертайтесь до своїх особистих консультантів та долучайтесь до тренінгів. Фахівці центрів зайнятості організовують тренінги для безробітних не лише з питань пошуку роботи, а й з питань, які мають відношення до адаптації працівника на робочому місці, запобіганню стресу тощо. Також за допомогою Інтернет-ресурсів можна отримати не лише зазначену інформацію, а й практичні навички на різних платформах, як то: Освітній портал Державної служби зайнятості (https://skills.dcz.gov.ua/), Дія. Цифрова освіта (https://osvita.diia.gov.ua/), Прометеус (https://prometheus.org.ua/), Coursera (https://www.coursera.org/).