Пошук роботи – теж робота. Ось чому ви повинні працювати над вирішенням цього питання упродовж усього тижня. Правильне планування дій допоможе не упустити й не забути щось важливе, а також посприяє тому, щоби ваші наміри увінчалися добрим результатом.
Ми підготували щоденний розклад пошуку роботи з тим, аби ви могли максимально продуктивно розпорядитися часом.
Неділя
Традиційний день відпочинку, але тільки не для амбітних пошуковців місця праці. Саме у вихідний непогано було б скласти план подальших дій й зайнятися іншими підготовчими роботами. Для прикладу, ще раз переглянути резюме, усунути у ньому помилки, перечитати супроводжувальний лист, внести, у разі необхідності, корективи, зосередити увагу на сайтах з пропозиціями працевлаштування, відфільтрувати цікаві для вас вакансії. Попереду – непростий тиждень.
Понеділок
Багато хто розпочинає трудовий тиждень пасивно. У вас був чудовий шанс відпочити, відіспатися, щоби зранку бути сповна сил та енергії. Ви маєте резюме, супроводжувальний текст, підібрали прийнятні пропозиції роботи. Тепер настав час діяти.
Вівторок
Найбільш сприятливий час для пошуку нових оголошень про вакансії, адже з понеділка веб-сайти з пропозиціями роботи поповнилася новою інформацією. Обов’язково скористайтеся налаштуваннями, аби пошукова система автоматично надсилала на вашу електронну скриньку свіжі вакансії. Зателефонуйте компаніям, на адресу яких учора надіслали резюме, з’ясуйте, чи його отримали. Складіть список фірм, які вас зацікавили, щоби в подальшому простіше було відслідковувати стан справ щодо укомплектування заявлених ними вакансій.
Середа
Цей день можно присвятити аналізу та самоосвіті. Попередньо ви, мабуть, зауважили вакансії, вимоги до претендентів на які значно вищі, ніж би хотілося. Проаналізуйте їх і подумайте, які додаткові знання вам необхідні. Пошукайте відповідну інформацію в Інтернеті, можливо якісь фірми запланували провести корисні для вас курси, тренінги чи навчання. Побувавши на них, ви зможете підвищити рівень професійних знань, а співбесіда з представниками кадрових служб буде більш кваліфікована. Це, без сумніву, додасть вам кілька балів або дозволить претендувати на більш престижну роботу.
Четвер
Цього дня варто згадати знайомих. Ваші рідні вже знають, що ви підшукуєте нове місце праці, тому цю інформацію треба поширити серед друзів, колишніх співробітників чи партнерів. Зателефонуйте їм або зв’яжіться з ними через соціальні мережі, поінформуйте, яку роботу шукаєте. Чим більше коло знайомих довідається про ваші труднощі з працевлаштуванням, тим вищим буде шанс повернутися до трудової діяльності.
П’ятниця
Не тільки день перед вихідними, а й найбільш сприятливий час підсумувати зроблене за тиждень. Проаналізуйте, які компанії вам відповіли, хто із знайомих пообіцяв допомогти, складіть невеликий список, аби точно знати, з ким наступного тижня треба повторно зв’язатися. Також перегляньте гардероб, підготуйте одяг для співбесіди. Адже ви повинні бездоганно виглядати, щоби зацікавити працедавця.
Субота
Є нагода відпочити. Попереду новий тиждень і сили ще знадобляться. Можна спробувати налагодити контакти з тими, з ким не вдалося порозмовляти останнім часом, ознайомитися з новинами у професійній сфері, внести корективи до плану пошуку роботи
Щодня
У доповнення до всіх перерахованих вище завдань не упустіть щоденні: регулярно здійснюйте моніторинг свіжих вакансій, переглядайте електронну пошту, зокрема, відповіді на листи, аналізуйте вхідні телефонні дзвінки. Телефон повинен завжди бути під рукою. Також врахуйте, що у будь-який час дня ви повинні бути готовими до співбесіди з потенційними працедавцями.
Звичайно, ці рекомендації можуть служити вам тільки прикладом того, як слід планувати пошук роботи. У кожного розклад дня буде індивідуальний, але не варто нехтувати загальними принципами. Пам’ятайте: час – надзвичайно важливий ресурс. Якщо ним розпорядитися мудро, то успіх не забариться.