Захарівська районна філія Одеського обласного центру зайнятості постійно розширює свій спектр надання інформаційно-консультативних послуг безробітним, шляхом залучення соціальних партнерів до інформаційних семінарів.

7 вересня 2022 року відбулася групова консультація із залученням соціальних партнерів за участі провідного спеціаліста відділу обслуговування громадян №16 Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області Якимової Валентини.

Фахівець Захарівської районної філії Одеського обласного центру зайнятості Григорецька Ірина ознайомила присутніх  зі станом ринку праці в районі, послугами служби зайнятості та нововведеннями у роботі. Присутнім було запропоновано активно користуватись сучасними сервісами державної служби зайнятості, які суттєво спрощують пошук роботи.

Представник Пенсійного фонду ознайомила присутніх із змінами в пенсійному законодавстві, детально роз’яснила особливості обчислення страхового стажу, терміни та умови виходу громадян на пенсію, розповіла про механізм призначення пенсії за віком та яким чином розмір заробітної плати впливає на розрахунок пенсійного забезпечення. Пояснила, що через несплату роботодавцем єдиного соціального внеску та інших соціальних внесків працівникові не зараховується стаж та виникає ризик неотримання пенсії за віком, по інвалідності чи в інших випадках, передбачених законодавством, адже пенсія призначається тільки з офіційно нарахованої заробітної плати. Якимова Валентина звернула увагу присутніх і на поновлення права громадян на дострокову пенсію. Вона відзначила хто має таке право та розповіла про механізм виходу особи на дострокову пенсію.