27 вересня 2021 року Овідіопольською районною філією Одеського ОЦЗ за участю заступника начальника відділу обслуговування громадян № 12 (сервісний центр) управління обслуговування громадян ГУ ПФУ в Одеській області О. Сармабаюк та головного спеціаліста відділу «Овідіопольське бюро правової допомоги» Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги М. Варшанідзе проведено профінформаційний груповий захід – семінар «Ризики нелегальної трудової міграції».

На семінарі були присутні 12 осіб з числа безробітних. Під час семінару провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг С.Анчеєва  ознайомила присутніх з наслідками нелегальної трудової міграції. Якщо обирати роботу за кордоном, то ми ризикуємо: з нами можуть не розрахуватися за виконану роботу, можна стати жертвою торгівлі людьми або трудової експлуатації в чужій країні. 

Також шукачам роботи була доведена інформація щодо наслідків нелегального працевлаштування в Україні. М. Варшанідзе ознайомив учасників семінару з видами трудової міграції, її впливом на життя, розповів про переваги та недоліки працевлаштування за кордоном та в Україні. У ході  семінару  безробітні отримали основні поради, як  не стати жертвами шахрайських схем, як захистити себе, їдучи за кордон та куди можна звертатися за допомогою, якщо  потрапили у скрутну ситуацію за кордоном.

О.Сармабаюк зосередила увагу присутніх на основних моментах отримання державного пенсійного забезпечення та на важливості офіційного працевлаштування і набуття страхового стажу, розповіла про умови нарахування соціальних виплат. Вона інформувала учасників заходу про вебпортал електронних послуг ПФУ, ознайомила їх з такими електронними сервісами, як «Електронна трудова книжка» та «Автоматичне призначення пенсії».