Торгівля людьми – одна з найбільш гострих проблем сучасності. Сексуальна експлуатація, примусова праця, боргова кабала, експлуатація дитячої праці, «домашнє» рабство, жебракування, насильницьке використання людей у збройних формуваннях, торгівля людьми для трансплантації органів і тканин – все це жахливі форми одного й того ж злочину. Будь-хто може стати жертвою торгівлі людьми, незважаючи на рівень освіти, сімейний стан або місце проживання.

Днями фахівці Миколаївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості разом  із в.о. начальника відділу "Миколаївське бюро правової допомоги" Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги Капустян Людмилою та керівником відділення соціальної роботи центру надання соціальних послуг Миколаївської селищної ради  Войченко Анною, провели профінформаційний семінар «Ризики нелегальної трудової міграції».

Провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Миколаївської районної філії ООЦЗ Дашкевич Вікторія поінформувала учасників семінару про торгівлю людьми, причини існування цього виду злочину та його наслідки, найбільш поширені шахрайські схеми при торгівлі людьми, рекомендувала звертати увагу на те, чи є у фірми-посередника ліцензія Міністерства соціальної політики України, розповіла, що шукач роботи має право ознайомитися із проектом контракту з іноземним суб'єктом господарської діяльності на працевлаштування, який складається українською або російською мовою та має відповідати законодавству країни працевлаштування і міжнародним договорам України. Посередник, під час надання послуг з посередництва в працевлаштуванні на роботу за кордоном, зобов'язаний укласти з шукачем роботи договір у письмовій формі. У договорі має бути вказана інформація про всі послуги з пошуку роботи за кордоном, місце підписання трудового договору з роботодавцем, обов'язки і відповідальність сторін, порядок оплати, умови змін, розірвання і анулювання договору, визначення форс-мажорних обставин, термін дії договору. До укладення договору посередник повинен надати інформацію у письмовій формі про характер майбутньої роботи, загальні умови роботи і мешкання в країні працевлаштування.

Капустян Людмила додала що шукачі роботи за кордоном повинні знати, що  посередник не має права стягувати будь-які види попередніх оплат за послуги в посередництві по працевлаштуванню за кордоном до укладення клієнтом договору з іноземним роботодавцем. Потрібно не забувати, що посередник не є роботодавцем.

Войченко Анна наголошувала батькам щоб вони постійно розмовляли з дітьми, розповідали їм про викрадення дітей та їх наслідки. Також  надала інформацію про патронатну сім’ю, умови проживання, виховання та відміни між прийомною сім’єю та патронатом над дитиною.

По закінченню семінара безробітні отримали вичерпні відповіді на запитання.