17 вересня починаючи з 2008 року в Україні започатковано святкування дня працівників  Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

 Цей день - відмінна нагода подякувати за мужність, сміливість та рішучість усім працівникам аварійно-рятувальних служб. День рятувальника - професійне свято тих, хто рятує чужі життя, щоразу ризикуючи своїм, справжніх героїв, які здійснюють дійсно шляхетні та сміливі вчинки, але скромно кажуть, що це всього лиш їхня робота. Їхній девіз - «Запобігти. Врятувати. Допомогти.». І він якнайкраще відображає нелегкі будні рятувальників.

Рятувальники попереджають та ліквідують пожежі, аварії та катастрофи, знешкоджують боєприпаси, рятують людей на воді, виносять з вогню, дістають з-під уламків. І це далеко не повний перелік завдань оперативно-рятувальної служби. З якими тільки негараздами не звертаються по телефону 101.

Професія пожежного-рятувальника, безумовно, одна з найнебезпечніших. Адже це робота в екстремальних ситуаціях, пов’язаних з ризиком для  життя, це величезна  відповідальність за інших людей.

В екстремальних ситуаціях їм необхідно оцінити ситуацію, прийняти правильне рішення і при цьому мати адекватну поведінку.

Одеська обласна служба зайнятості вже давно співпрацює з Державною служби України з надзвичайних ситуацій. Представники цієї служби - часті гості на профорієнтаційних заходах, де показують старшокласникам приклади рятування людей у різних ситуаціях.

У День їх професійного свята побажаємо їм поменше тривожних та помилкових дзвінків, а самі постараємося бути більш обачними, не забувати правила пожежної безпеки та не пускати своїх котів на високі дерева.