Для людей, які відчувають страх перед інтерв’ю, такий варіант оптимальний. Звичне, домашнє оточення налаштовує на спокій і впевненість у собі, а це важливий момент для успішної співбесіди.

Напишіть коротку розповідь про себе

Вас обов’язково попросять розповісти докладніше про себе і про свої досягнення, тож підготуйтеся заздалегідь. Випишіть важливі пункти на аркуш паперу або в текстовий файл. Для досягнень можете зробити таблицю, де в одній колонці буде записаний результат, а в іншій — як ви його досягли, з чим довелося зіткнутися і що ви винесли для себе.

Зробивши це, ви не будете губитися та станете більш впевненим оповідачем. А ще зрозумієте, скільки часу знадобиться для відповіді, і якщо раптом ви підзатягнули або, навпаки, занадто мало написали, то зможете відредагувати відповідь ще до початку співбесіди, щоб повністю розкрити себе як досвідченого працівника.

Виберіть програму для зв’язку

Перш ніж розмовляти з роботодавцем, вирішіть, в якій програмі відбудеться співбесіда. Крім звичного Skype, є багато інших програм.

Врахуйте нюанси вашої співбесіди. Якщо це просто розмова, то підійде навіть звичайний месенджер із можливістю відеозв’язку. Їхня перевага в тому, що навіть якщо у вас пропаде вай-фай, то заздалегідь увімкнений мобільний Інтернет допоможе продовжити дзвінок.

Якщо ж необхідна функція демонстрації екрану або дзвінок буде одночасно з декількома людьми, варто вибрати більш серйозні програми.

Підготуйте все необхідне

У першу чергу — зарядку до ноутбука або телефону. Батарея може сісти у найвідповідальніший момент. Перевірте і зберіть резюме та необхідні документи або файли в одній папці, а посилання — в одному документі, все це відкрийте, щоб під час розмови все було під рукою.

Стіл, за яким будете сидіти, теж варто підготувати. Приберіть все зайве, щоб ненароком не зачепити і не розбити щось або ненавмисно не перекинути склянку з водою на клавіатуру. Тоді вже точно буде не до співбесіди.

Протестуйте дзвінок

Після того, як ви вибрали програму, зателефонуйте своїм друзям чи рідним, щоб протестувати відео, звук, наскільки зручно вам діставати потрібні файли. Це також допоможе зрозуміти, який у вас задній фон, раптом туди влазить те, що ви показувати не хочете, і чи не сильно шумлять домашні.

Крім технічної перевірки, можете спробувати зробити і пробну співбесіду. Нехай вам ставлять питання, а ви на них відповідайте і стежте за своєю поведінкою. Можливо, ви десь вживаєте багато слів-паразитів або взагалі не посміхаєтеся. Попрацюйте над собою, і тоді справжня співбесіда пройде чудово.

PS: Відеоспівбесіда — це знайомство з роботодавцем, а не якийсь іспит. Ви розповідаєте про себе, про свої навички, демонструєте їх, якщо можете. Ви або підходите або ні. Та й, наприклад, на онлайн-інтерв’ю не потрібно добиратися в тісній маршрутці, ризикуючи потрапити в пробку або просто зіпсувати собі настрій.

Ще один плюс онлайн-інтерв’ю — відразу після його закінчення можна нервово покричати, знесилено впасти на диван. Ну або піти танцювати переможний танець, як пощастить. В принципі, підготовка до співбесід онлайн і оффлайн приблизно однакова: обов’язково прочитати перед співбесідою все про компанію на всіх можливих ресурсах, підготувати заздалегідь відповіді на стандартні запитання (наприклад, чому ти пішов з останнього місця роботи?). Ну і що стосується співбесіди саме онлайн — потрібно, звісно, вибрати відповідний фон, і зручний, практичний одяг.

За матеріалами ЗМІ