Вдалий вибір професії – одна з головних складових і умов становлення особистості, усвідомлення своєї значимості в соціумі. Тому актуальним є питання цілеспрямованого впливу на процес професійного самовизначення старшокласників.

3 грудня 2021 року провідний фахівець з питань зайнятості відділу активної підтримки безробітних Валентина Касаткіна-Белікчі провела профорієнтаційні заходи для учнів Семенівської школи І-ІІ ступенів в Старокозацькій об’єднаній територіальній громаді. Спеціаліст ЦЗ ознайомила учнів із послугами, що надає  служба зайнятості школярам, розповіла про можливість безкоштовного навчання в Одеському ЦПТО, провела психологічне тестування.

Профорієнтація – науково-практична система підготовки особистості до вільного та свідомого вибору професії. Метою профорієнтаційної роботи зі школярами є допомога учневі у виборі сфери діяльності , а в ній професії, яка б відповідала його здібностям і можливостям, сприяла розвитку професійних нахилів та інтересів.

Одна із основних цілей служби зайнятості – забезпечити робочими місцями кожного українця. Та слід пам’ятати, що висококваліфіковані фахівці будь-якої галузі завжди затребувані, а, щоб стати професіоналом – слід правильно обрати професію, тобто обрати серцем.