Професійна кар’єра - це ваші активні кроки у досягненні професійного успіху. Успішною побудова кар’єри вважається в тому випадку, якщо ви не тільки досягли успіху, але й точно знаєте, що робитимете, коли досягнете цілі.

Але важливо пам’ятати, що кар’єра починається не з моменту призначення на конкретну посаду, а з моменту вибору сфери діяльності, де можна використати свої здібності.

Тож, основною умовою успішної кар’єри є правильний вибір професії.Щоб вирішити питання вибору, потрібно врахувати деякі фактори.

По-перше, потрібно добре знати світ професій та вимоги до людини, що планує займатись тією чи іншою професією.

По-друге, треба визначити  свої здібності та інтереси, стан здоров’я, відповідність обраній професії.

По-третє, вивчити потреби на ринку праці та його регіональні особливості.

По-четверте, врахувати реальну можливість отримання освіти, підвищення кваліфікації.

Таким чином ви зможете визначити для себе професію або сферу діяльності, свій професійний маршрут та шляхи досягнення мети. Також потрібно знати, що є два види кар’єри – горизонтальна та вертикальна.

Горизонтальна кар’єра характеризується постійним розвитком своїх професійних навичок, відточуванням майстерності. Ви будете освоювати більш складні форми роботи, суміжні професії. Це надасть вам більше незалежності від інших та універсальності при виконанні робіт.

Вертикальна побудова кар’єри вирізняється умінням організовувати роботу.

Для успішного кар’єрного розвитку потрібні такі якості як освіченість, аналітичність мислення та уміння прогнозувати ситуацію, комунікативні здібності та уміння впливати на людей, цілеспрямованість та організованість, реальне сприйняття своїх можливостей та орієнтованість на досягнення результату.

Тому, для успішної побудови кар’єри потрібно зробити наступні кроки:

Перший крок - самостійний та виважений вибір професії, що потребує творчого пошуку самого себе, пізнання своїх можливостей та свого потенціалу.

Другий крок - складання власного плану дій, з урахуванням власних можливостей, непередбачених обставин та, у разі невдачі, додаткових запасних варіантів.

Третій крок – отримання професійної освіти та готовність постійно підвищувати кваліфікацію та оновлювати свої знання.

Четвертий крок – це пошук роботи. Для цього потрібне позитивне налаштування на результат, уміння знаходити і використовувати джерела вільних робочих місць, грамотно оформлювати документи та складати резюме, уміння правильно побудувати бесіду по телефону або співбесіду на зустрічі з роботодавцем.

Зробити перші та основні кроки у побудові кар’єри вам допоможе Державна служба зайнятості. Тут ви зможете ознайомитись з великою базою даних про актуальні вакансії в Україні, отримаєте поради у пошуку роботи, матимете можливість отримати нову професію або підвищити кваліфікацію, відкрити власну справу та отримати фінансову підтримку.

Інформацію про послуги служби зайнятості можна отримати на офіційному сайті за посиланням (https://www.dcz.gov.ua/). Інформацію про вакансії, розміщені на сайті Державної служби зайнятості ви знайдете за посиланням: https://ode.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy.

Детальну інформацію щодо навчання в Одеському центрі професійно-технічної освіти отримайте на офіційному сайті за посиланням (http://profcentre.odessa.ua/).