23 жовтня в усьому світі традиційно святкується День працівників рекламию Одна з найактуальніших професій на сьогоднішній день - це рекламіст. Реклама є наймогутнішим двигуном будь-якого бізнесу, тому кваліфіковані фахівці в цій області, які вміють мислити креативно і ефективно виконувати свої обов'язки, цінуються дуже високо

Вибравши професію рекламіста, ви повною мірою зможете реалізувати свої творчі здібності, залишаючись при цьому економічно успішним і затребуваним фахівцем! Тут знайдеться заняття до душі і художникам, і письменникам, і управлінцям. Тихим і товариським, людям з творчими та аналітичними здібностями.

  Рекламний ринок розвивається неймовірними темпами. Високий рівень конкуренції вимагає від компаній постійної роботи над комунікаціями фірми. Найбільш популярні у роботодавців універсальні співробітники, які відповідають за всю рекламну роботу компанії і мають статус у штатному розкладі - менеджер з реклами. На їхніх плечах лежить робота зі складання рекламного бюджету, розробки рекламних акцій, розміщення реклами в ЗМІ та багато іншого. Також цей фахівець веде роботу з різними рекламними агентствами, контролюючи роботу виконавців. В рекламних агентствах менеджер, який працює з клієнтами (account manager), - це сполучна ланка між виробниками реклами (дизайнерами, копирайтерами) і клієнтами. Його робота також полягає в розробці та веденні рекламних проектів, та співпраці з бренд-менеджерами, маркетологами, медіа-планерами.

Рекламіст – людина, яка вміє користуватися особливим інструментарієм і володіє спеціальними навичками.

Умовно розділимо сфери діяльності на дві:

•  PR-менеджер, який працює в рекламному агентстві або на себе;

•  цей же фахівець, що входить в штат компанії, що виробляє певні товари.

Чим займається рекламіст

Отже, в першому випадку рекламіст займається тим, що шукає клієнтів, яким пропонує розмістити рекламу про їх продукті в газеті, в інтернеті, та де завгодно. Структуру діяльності такої людини уявити не складно. Йому необхідно створити базу потрібних контактів, а потім, шляхом холодних або гарячих дзвінків, електронних або звичайних листів, особистого відвідування зацікавити клієнта в послугах, своїх або агентства, на яке він працює.

Піарник цієї сфери повинен вміти «смачно» піднести свої послуги для різних областей бізнесу; не важливо, ніж його клієнт торгує – памперсами або шиберними засувками. Тобто в даному випадку PR-менеджер рекламує спочатку себе, а потім, коли все пройшло успішно, просуває продукт клієнта.

Якщо рекламіст входить в штат компанії, піарити себе йому вже не потрібно. Його і так взяли на роботу для того, щоб він робив привабливим все, що виробляє його фірма.

Однак не варто думати, що цим фахівцям простіше живеться. Добре, якщо компанія виробляє широкий асортимент товарів, і є на чому «розім’ятися». Але коли у неї вузька специфіка, просування продукту все більш новими способами вимагає великої фантазії та креативності.

Штатний маркетолог може піти двома шляхами:

  1. Продумати, прорахувати і контролювати самостійно всю рекламну кампанію.

PR-менеджер вивчає маркетингові дослідження, на підставі чого придумує ідею просування продукту.

Він аналізує ЦА (цільову аудиторію), щоб зрозуміти, якими засобами масової інформації (ЗМІ) простіше і ефективніше охопити – стратегія.

Ну і, природно, він розраховує, скільки буде коштувати реклама в ЗМІ – бюджет.

На всіх етапах піарник контролює хід рекламної кампанії.

2. Найняти для рекламної кампанії вузьких фахівців.

Розробка ідеї доручається креативному копірайтеру.

Аналіз і створення стратегії, а також розрахунок бюджету – рекламному агентству.

Маркетолог ж тримає руку на пульсі всієї проведеної рекламної кампанії і своєчасно вносить необхідні корективи.

Знання та навички рекламіста

Незалежно від сфери діяльності є список необхідних якостей і навичок, без яких робота рекламного менеджера неможлива:

•  комунікабельність;

•  вміння систематизувати факти;

•  креативність;

•  організованість;

•  розуміння принципів маркетингу;

•  знання рекламних стратегій;

•  володіння англійською мовою.

У цьому списку немає вищої освіти, і це не помилка. Сама наявність потрібних документів може ні про що не свідчити. Хоча багато фірм називають цей пункт обов’язковим, в результаті рекламістом працює людина, яка постійно займається самоосвітою, розширює кругозір і прагне підвищувати свій професійний рівень.

За матеріалами ЗМІ