Попри велику кількість заявлених вакансій в місті Одеса  та Одеській області, проблема працевлаштування є надзвичайно гострою, адже кожен роботодавець обирає найкращих та найбільш мотивованих кандидатів з тих, які є на ринку праці.

Серед методів підбору персоналу єдиної моделі не існує, оскільки кожне підприємство самостійно підлаштовує техніки пошуку під свої умови та інтереси. Однак, основним етапом прийому на роботу залишається співбесіда. Адже вона допомагає роботодавцю оцінити такі якості претендента, як: компетентність, самоорганізованість та потенційну користь для підприємства.

Як підготуватися до співбесіди та правильно себе поводити під час інтерв’ю з роботодавцем розповіла спеціаліст з профорієнтації Одеського міського центру зайнятості Наталія Орлова під час семінару-тренінгу для безробітних.

«Ваша компетентність та дотримання правил ділового етикету – ось запорука вдалої співбесіди», - під час семінару наголосила фахівець. Також вона відзначила: «Продумайте лінію своєї поведінки, відповіді на стандартні для співбесіди питання, який досвід, набутий у процесі трудової діяльності, може бути цінним саме для цієї компанії, якими корисними якостями для роботодавця володієте».

Під час тренінгу говорили й про нестандартні види співбесід, такі, наприклад, як: групова, стресова (провокаційна), комплексна. Учасники семінару ділилися власним досвідом проходження нетипових співбесід, просили порад коректних дій під час таких своєрідних інтерв’ю. Додатково обговорювали основні правила підготовки до інтерв’ю.

Під кінець тренінгу Наталія наголосила, що у разі відмови роботодавця не слід засмучуватися, адже кожна співбесіда – це тренінг самопрезентації, і вже наступне інтерв'ю принесе позитивний результат.