23 лютого 2022 року інформаційний семінар на тему «Ризики нелегальної трудової міграції» в Одеському міському центрі зайнятості проходив онлайн, за участю представниці Благодійного Фонду "Карітас Одеса УГКЦ" Вікторії Проскурні. В контексті теми «Запобігання торгівлі людьми та нелегальній трудовій міграції», Вікторія інформувала учасників заходу про сутність нелегальної трудової міграції, її основні ризики. Вона розповіла учасникам семінару про проблеми, з якими можна зіткнутися при працевлаштуванні за кордоном та як їх можна уникнути. Адже людина, яка нелегально працює за кордоном підпадає під загрозу торгівлі людьми – примусової праці, насильства, а може й рабства. Також виникають соціальні та економічні загрози,  відсутність правового і медичного захисту.

«На кожному з етапів працевлаштування за кордоном важливо дотримуватись встановлених норм і правил працевлаштування, володіти повною та достовірною інформацією про роботодавця, мати укладений трудовий контракт. Перед тим, як зробити вирішальний крок, потрібно зважити всі «за» і «проти», – наголосила Вікторія.

Учасники семінару обговорили наслідки нелегальної трудової міграції, переваги легального працевлаштування та правовий захист громадян за кордоном. Також, Вікторія інформувала учасників про можливість отримання консультацій з безпечного виїзду для навчання, працевлаштування за кордон та комплексної допомоги постраждалим від торгівлі людьми (психологічної та юридичної підтримки, соціальної та медичної допомоги, адресної матеріальної допомоги), які надають фахівці фонду.