1 грудня в Україні відзначають своє професійне свято працівники прокуратури. Діяльність прокуратури в Україні багатогранна.                         

Чим же займається прокурор?                                               

Найперше, це підтримка державного обвинувачення в суді. Прокурор може і звинувачувати, і відмовитися від обвинувачення в разі відсутності переконливих доказів.

По-друге, прокурор представляє інтереси громадян і держави в суді у випадках, визначених законом. Загальний та арбітражний суди - сфера застосування праці прокурора. Участь прокурора в арбітражному процесі, в першу чергу у вигляді пред'явлення позову до суду, є специфічною формою державного впливу на дотримання законності в господарській діяльності.

По-третє, прокурор здійснює прокурорський нагляд за точним і однаковим виконанням законів усіма громадянами і посадовими особами.           Щоб стати прокурором, необхідно мати здатність проникнути в сутність фактів, зрозуміти сенс того, що відбувається, передбачати можливі результати, оперативно вирішувати завдання, оцінювати обстановку і приймати необхідні заходи, самостійно ставити цілі і завдання, знаходити їх рішення без сторонньої допомоги. Обов’язкові не лише правові знання, а й  комунікативні навички, ораторська майстерність, вміння слухати і чути, аналізувати і зважувати факти, повідомлення, робити висновки в результаті скрупульозного аналізу доказів та дохідливими словами висловити вимоги справедливого вироку в суді.

Професію можна отримати в юридичних закладах.

А працевлаштуватись- в органах прокуратури.

Для тих, хто бажає дізнатись більше про професію, звертайтесь до фахівців служби зайнятості. За допомогою фахівців служби зайнятості ви зможете отримати відповідь на запитання щодо професій, які актуальні на ринку праці вашого міста, регіону, України. Пройдете профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/tests/) та складете тести, які допоможуть краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії.