"Оберіть собі роботу до душі!"

Під таким гаслом проходив День відкритих дверей центру зайнятості для учнів 9 класу Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1-ліцей». 
Загальновідомий факт, що професійне інформування учнів шкіл є фундаментом майбутнього успіху молоді у професійному самовизначенні. 
На початку заходу начальник відділу активної підтримки безробітних Зінаїда Рождественська провела для учнів екскурсію по центру зайнятості та  ознайомила з наповненням  інформаційного сектору. Під час профорієнтаційної бесіди вона наголосила на важливості обґрунтованого та свідомого підходу до вибору професії.
Діти дізнались про формулу вибору професії, наслідки вірного чи невірного вибору професії,  помилки, які часто допускають випускники шкіл при виборі професії та способи їх уникнення. Учні отримали інформацію щодо існуючих умов та шляхів набуття професійної освіти, у тому числі шляхом навчання в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, адже дехто з них в перспективі здобуватимуть саме робітничі професії. Визвало зацікавленість у школярів й питання оцінки своїх можливостей для вірного вибору професії у майбутньому за допомогою АРМ «Профконсультант», адже сучасний ринок праці, де впроваджуються інноваційні технології, постійно оновлюється, тому процеси виробництва потребують справжніх професіоналів. 
Потім діти переглядали відеороліки, обираючи ті професії, які, на їх погляд, є актуальними на районному ринку праці. А ще їх цікавили професії, які дають можливість відкриття власної справи, і принципи складання резюме. Тому наступна зустріч фахівців центру зайнятості з учнями цього класу, за їх побажанням, буде присвячена і основам бізнес-планування, і  написанню резюме. Бо всі розуміють, що правильно обрана професія чи спеціальність є однією зі складових повноцінного та щасливого життя.