З метою вивчення професійних планів школярів, інформування та всебічного знайомства їх зі світом професій, підвищення престижності робітничих професій, а також поінформованості батьків щодо раннього визначення професійних нахилів та здібностей дітей з 22 по 30 вересня 2021 р. Овідіопольською районною філією Одеського обласного центру зайнятості проведено осінню декаду профорієнтації для старшокласників Овідіопольського регіону.

Так, фахівцем з профорієнтації С.Анчеєвою організовано проведення різноманітних профорієнтаційних заходів, а саме профорієнтаційні уроки «У світі тисячі професій, та лише одна із них твоя» пройшли для учнів 9-11 класів Овідіопольського ЗЗСО ім. Т. Шевченка, Овідіопольського ЗЗСО №2, Таїровського ЗЗСО Таїровської селищної ради та Новодолинського ліцею Авангардівської селищної ради, в яких взяли участь 198 учнів. В ході заходів говорилося про основні аспекти вибору професій, наголошуючи, що різноманітні методики психодіагностичного тестування, які можна пройти в Овідіопольській районній філії Одеського ОЦЗ, або самостійно на он-лайн платформі «Моя професія: консультаційна мережа» чи «Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри» ДСЗ, можуть допомогти всім бажаючим визначитись із майбутнім видом діяльності, а отримання профорієнтаційної консультації фахівців служби зайнятості сприятиме цьому.

З поміж зазначених заходів відзначимо професіогафічну екскурсію, що організована для 24 учнів 8-их класів Овідіопольського ЗЗСО ім. Т.Шевченка до 7-го загону 30-ї Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України в Одеській області. Під час екскурсії учні мали змогу ознайомитися з професією пожежника, розширити свою уяву про небезпечну роботу рятувальника, про способи гасіння пожеж, рятування людей, тварин та майна; побачити на власні очі механізм і будову та устаткування гаража з пожежними автомобілями.

Крім того, профорієнтаційна робота не була обмежена лише учнями, а і 78 батьків старшокласників Овідіопольського ЗЗСО ім. Т.Шевченка, які мали змогу взяти активну участь в загальношкільних профорієнтаційних батьківських зборах, де спільно з фахівцем філії визначали типові помилки молоді при виборі професії, обговорили проблеми, з якими батьки стикаються на даний момент при спілкуванні з дітьми та можливі шляхи запобігання виникненню суперечностей. Йшлося про те, що безпосередній вплив батьків, а іноді і тиск, призводить до того, що молода людина, сама не орієнтуючись в повній мірі в професійному світі, йде навчатися за рекомендаціями або наполяганням мами і тата. Також в ході спілкування на дану тему торкнулися питання престижності спеціальностей. Фахівець з профорієнтації звернула увагу на той факт, що ті професії, які можуть вважатися в суспільстві престижними, не завжди можуть бути актуальними на ринку праці області та регіону, де людина проживає, що може призвести до того, що особа після отримання освіти залишається без роботи за спеціальністю або виникне потреба в кардинальній зміні освіти або місця проживання. На завершення увагу присутніх звернули на можливості профорієнтаційного тестування як безпосередньо в центрі зайнятості, так і он-лайн, за допомогою Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри Державної Служби Зайнятості.

На жаль, із початком «жовтої зони» карантину не все заплановане встигли, але вважаємо, що профорієнтаційна декада стала цікавою та результативною як учням, так і їх батькам.