Красиві, здорові зуби - мрія кожної людини. Однак, при деяких захворюваннях чи неправильному розвитку зубів і щелеп, при різних травмах виникають дефекти, які не лише порушують процес травлення, але й естетично неприємні для сприйняття. Усунути дані дефекти допомагають спеціальні зубні протези та ортопедичні апарати, які виготовляють зубні техніки.

Відповідно професіограми, зубний технік є головним помічником лікаря-стоматолога (ортопеда). За гіпсовим зліпком, зробленому лікарем з щелепи хворого, він виготовляє протези. Процес виготовлення зубних протезів вимагає ювелірної роботи. Якість діяльності зубних техніків має бути дуже високою, адже пацієнт фізично відчуває кожну його помилку або недбалість.                                                      

Для майстра дуже важливі такі якості, як акуратність, точність рухів, гарний окомір, чуття дотику.  Працівник даної професії повинен постійно усвідомлювати, що він працює для людей, що результати його праці приносять людям радість і велику користь, рятують від фізичних страждань, роблять людей красивішими.                                                                               Працюють зубні техніки у зуботехнічних лабораторіях, які знаходяться у спеціальних інститутах протезування, у стоматологічних клініках та поліклініках. Надає стоматологічну, ортопедичну допомогу населенню, готує різні види коронок, штіфтові зуби, мостоподібні конструкції, протези, пластинки і ін. ортопедичні і ортодонтичні конструкції.                                      Повинен знати: основи будови та функції жувального апарату, відомості щодо стоматологічних захворюваннь, принципи клінічних етапів і технологію виготовлення стоматологічних, ортопедичних і ортодонтичних конструкцій та апаратів.                                                                                                        

Професійно важливі якості: спостережливість, просторове мислення, акуратність, стійкість до монотонності, вправність рук.                              

Медичні протипоказання: хвороби суглобів рук, поганий зір, нервові захворювання, дерматит.                                                                            

Зубний технік працює в тісній співпраці зі стоматологом-терапевтом, ортопедом, що робить зліпки зубів і встановлює протези або імплантати, а також з самим пацієнтом.                          Кваліфікаційні вимоги: спеціальна медична освіта - медичний інститут, стоматологічний факультет.                                                                                        

Якщо на перший погляд здається, що в цій справі немає нічого складного, то при детальному розгляді виявляється, що від майстерності і професіоналізму даного фахівця залежить весь успіх протезування. Останнім часом відбувається швидкий розвиток стоматологічної техніки, способів протезування, а також матеріалів. Завдяки цьому професія "зубний технік" є більш ніж актуальною, а у зв'язку з цим і добре оплачуваною. До того ж дана спеціалізація має і соціальну значимість, повертаючи пацієнтам здоров'я і впевненість у собі.          

Якщо ви плануєте вибрати спеціальність зубного техніка, переконайтесь, що ця професія відповідає не лише вашим нахилам, а й здібностям. Визначити це вам допоможуть у будь-якому центрі зайнятості за допомогою психодіагностичних методик.