17 вересня  відзначається день працівників цивільного захисту України, так відзначено значний внесок пожежників і аварійно-рятувальних формувань і служб у справі захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. 

Пожежник  - співробітник пожежної охорони, який займається гасінням пожеж і порятунком людей з вогню.

Пожежа - це завжди несподівано і страшно. Багато людей губляться в такій ситуації: скоюють непотрібні дії, не можуть знайти вихід з охопленого полум'ям будинку і т.д. Дуже часто у людей просто не залишається шансів вижити, якщо на допомогу не прийде пожежник. У цій роботі немає дрібниць. Виїзд на пожежу організований так, щоб жодної хвилини не пропало дарма. Коли в пожежну частину надходить сигнал тривоги, у бійців є 20 секунд, щоб надягти спеціальний одяг. В середньому машини прибувають на місце виклику за п'ять хвилин, і часу на розгойдування у пожежних немає.

Головна мета пожежного - порятунок людей. Постраждалим від вогню й диму потрібна медична допомога, і поки їде «швидка», пожежники надають їм долікарську допомогу. Іншими словами, пожежний - і вогнеборець, і рятувальник, і медик.

Професія пожежника не тільки цікава, але і достатньо складна. Щоб бути чудовим пожежником, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне – уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи. 

Якості, що забезпечують успішність виконання професійної діяльності: фізична витривалість, здатність переносити великі фізичні навантаження і високі температури, гарна координація рухів, психічна й емоційна стійкість, здатність до прийняття самостійних рішень та ін..

Особистісні якості, інтереси і схильності: дисциплінованість (уміння підкорятися), акуратність, сміливість, рішучість, витриманість, відповідальність, спритність та ін.

 Якщо ви вирішили, що пожежник – це ваша майбутня професія, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів з підготовки фахівців цієї сфери.

Професію пожежного можна одержати в середніх спеціальних і вищих навчальних закладах: Національний університет цивільного захисту України,

Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля  та ін..

Місце роботи: пожежні частини. Працевлаштування здійснюється з урахуванням профвідбору та висновків військово-лікарської комісії.