Юрист - це лоцман, між рифами законів

8 жовтня, в Україні відзначають День юриста. Така дата була встановлена в 1997 році президентським указом з ініціативи Мін'юсту, Спілки адвокатів та Спілки юристів України.

Юрист - фахівець з правознавства, юридичних наук; практичний діяч у галузі права.

Поняття «юрист» об'єднує всіх людей, що займаються різнорідною професійної юридичної діяльністю - суддів, прокурорів, слідчих, адвокатів, нотаріусів, юристів в організаціях, юристів, що займаються приватною практикою та інших.

Професія юриста - це, перш за все, величезний рівень відповідальності. У руках фахівця іноді долі людей, підприємств і навіть держав. І, не дивлячись на те, що з кожним роком число абітурієнтів, що бажають здобути цю професію, стає все більшим, кваліфікованих і умілих співробітників з них виходить не так-то багато.

Плюси та мінуси професії юриста

Плюси:

  • цікава та різноманітна робота;
  • перспектива кар'єрного зростання;
  • відносно гнучкий графік;
  • достойна оплата праці.

Мінуси:

  • необхідність балансувати між роботою та особистим життям, адже юристам часто доводиться працювати понаднормово (особливо тим юристам, які працюють у недержавній сфері);
  • великий тягар відповідальності. Помилка юриста може коштувати компаніям мільйони, а людям – волі;
  • малорухливість та робота за комп'ютером можуть негативно відобразитися на здоров'ї;
  • загроза професійної деформації свідомості – особливо для працівників правоохоронних і правозахисних органів.

Юрист - це в першу чергу захисник права і справедливості! Звісно, зараз це звучить смішно, так як не скрізь даної концепції дотримуються - але все ж, головна мета юриста - саме захист прав, слідкування за виконанням і дотриманням демократичних принципів.

Юрист не знає (не може знати і не повинен знати) всі закони – у першу чергу він повинен знати, де шукати.

Юрист може працювати на державній службі, в приватній компанії або ж як самозайнята особа.

Якщо юрист обирає для себе державну службу, він може працювати прокурором, суддею, експертом, працівником слідчих органів, державної митної та податкової служби тощо.

Деякі з цих спеціальностей потребують певного стажу роботи та складання відповідних іспитів.

Юристи високого класу також незамінні у виборних органах та у вищих органах виконавчої влади.

Якщо юрист обирає для себе приватний сектор економіки, він може захищати інтереси клієнтів у судах, займатися консалтинговою діяльністю, працювати штатним юристом тощо.

Хочете бути юристом? Подумайте гарненько і задайте собі питання - «Навіщо мені це?», «Що я з цього буду мати?» тощо. Відповіді напишіть на папері, якщо вони будуть змістовними - значить обрано правильний шлях. Удачі!