Професії військових включають в себе багато різних родів військ, які беруть участь у військових діях. До однієї з таких відноситься піхотинець, день якого в Україні відзначають 6 травня. Піхота бере участь переважно в пішому бою, і є найдавнішим та масовим.

День піхоти України встановлено для вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій. Українська піхота героїчно, гідно, відважно та рішуче виконує найскладніші бойові завдання у складі операції Об’єднаних сил.

Особливості роботи: піхота – це військовослужбовці, які живуть у полях, копають, працюють, захищають. Піхота – основна складова Збройних Сил. Вони виконують усе те, що й інші, не відрізняючись особливо від десантників, морпіхів.

Піхотинцем можуть бути громадяни, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту, віком від 18 до 40 років (в особливий період до 60 років); придатність до військової служби за медичними показниками та підсумками професійного відбору; фізична підготовленість та психологічна стійкість до військової служби; мотивація до проходження військової служби, високий рівень сформованості ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.

Перспективи працевлаштування: служба у Збройних Силах України,  структурах і підрозділах Головного управління розвідки Міністерства оборони, служба в лавах Прикордонної служби, Міністерстві надзвичайних ситуацій, Службі безпеки України, військовій прокуратурі. Крім того, піхотинці можуть працевлаштуватися і до Управління державної охорони України та навіть у Службу зовнішньої розвідки.

Шляхи отримання професії: Національний університет оборони України імені Івана Черняховського; Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного; кафедри факультету військової підготовки вищих навчальних закладів; Військова академія (м. Одеса); Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова; кафедра загальновійськових та правових дисциплін військово-юридичного факультету Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Для отримання відповіді на питання: «Ким я можу бути?», можна пройти профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/), які допоможуть краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії.

В разі потреби у консультації, фахівці служби зайнятості нададуть її у будь-якому центрі зайнятості.