4 липня в Україні відзначається свято працівників Національної поліції та судового експерта.

Поліцейський — це громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції. Поліцейський має службове посвідчення та жетон з індивідуальним особистим номером.

Професія поліцейський — це одна з найбільш важливих, відповідальних і навіть небезпечних професій в світі. Представники цієї професії стежать за порядком на вулицях, патрулюючи територію і затримуючи людей, які порушують закон, виїжджають на місця злочинів. Правоохоронець, керуючись чинним законодавством, в окремих випадках може увійти в будь-яке приміщення (житлова квартира або комерційна організація), використовувати приватний або громадський транспорт, застосовувати вогнепальну зброю, гумовий кийок та іншу спеціальну амуніцію. Природно, тільки якщо того вимагає ситуація і ця необхідність обумовлена законом.

Завдяки роботі співробітників судової експертизи злочинці отримують по заслугах. Саме судмедексперти знаходять на місці злочину докази, за допомогою яких стають зрозумілими обставини вчиненого правопорушення.        У чому ж полягає особливості даної професії? Складно освоїти її тонкощі? Якими навичками та якостями повинен володіти кандидат на посаду експерта в даній сфері?

Це професія, яку знає кожен співробітник внутрішніх органів: саме експерт проводить дослідження різних доказів. Він може вказати час смерті, визначити знаряддя, яким було скоєно вбивство, з'ясувати, за допомогою якого інструмента були зламані двері. Зібрані дані експерт надсилає до правоохоронних органів, і вже там вирішується, яким чином їх використовувати. Нерідко трапляється так, що особистість злочинця встановлюється саме завдяки роботі експерта.

Крім медичної експертизи існує ще 11 напрямків в даній сфері. Найбільш актуальні і затребувані з них:

-   Фахівець у галузі криміналістики. Його основні обов'язки – це визначення почерку вбивства, аналіз вибухівки, визначення типу зброї, за допомогою якої було скоєно злочин. Криміналіст нерідко входить до складу оперативної групи і бере участь в огляді місця події.

-   Фахівець у галузі судової інженерії. Експерт у цій сфері займається пошуком причин ДТП, аварій, катастроф літаків.

-   Фахівець у галузі психолого-судової експертизи. Поєднуючи в собі судові й психологічні методи, цей напрямок є одним з найбільш ефективних.

Судова експертиза – що це за професія? Які якості потрібні спеціалісту?

Освіта є далеко не єдиною умовою для того, щоб стати професіоналом у цій сфері. Кандидату на цю посаду необхідний і набір певних якостей.

По-перше, судовий експерт зобов'язаний володіти залізною витримкою. Без цього він не зможе проводити круглі добу у пошуках доказів.

Крім того, справжній професіонал повинен завжди залишатися холоднокровним. Адже йому постійно доводиться стикатися в процесі своєї роботи з жахами. Незважаючи на жорстокість, з якою були вчинені злочини, йому необхідно залишатися неупередженим, тверезо виносити судження, швидко виконувати потрібні дії.

З тієї причини, що професія судового експерта є досить складною, фахівці даного профілю завжди залишаються затребуваними. Однак ця затребуваність поширюється переважно на великі міста. В даний час особливо поширеними стали шахрайські злочину. Нерідко підробляють документи або ж оформляють помилкові кредити. Ставши жертвою обману, людина звертається до слідчих органів, де і призначається експертиза.

Однак, пам’ятайте, при виборі професі, успіх на цьому терені чекає тільки тих, хто готовий докласти достатню кількість зусиль і стати справжнім професіоналом.